×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Branża wnętrzarska w czasach koronawirusa: polska firma otwiera salon online

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 kwi 2020 12:45
Branża wnętrzarska w czasach koronawirusa: polska firma otwiera salon online
Wirtualny Salon Vox. Fot. Mat. prasowe

W odpowiedzi na panującą epidemię w kraju coraz więcej marek z branży wnętrzarskiej przenosi działalności do online'u. Wśród nich jest firma Vox. Aby odwiedzić jej wirtualny salon nie trzeba instalować żadnego oprogramowania. Cały proces zwiedzania salonu i zapoznawania się z ofertą, projektowania własnego wnętrza, korzystania z doradztwa, a także finalizacji zakupów odbywa się za pomocą przeglądarki. Wystarczy komputer podłączony do Internetu, aby zobaczyć i zamówić wszystkie produkty marki.

REKLAMA

Wiosna to tradycyjnie moment rozpoczęcia sezonu remontowego. W tym roku ta inauguracja wygląda jednak bardzo nietypowo. Dostęp do stacjonarnych salonów wyposażenia wnętrz jest utrudniony. Nagłe ograniczenie kontaktów międzyludzkich także nie sprzyjają realizacji planów remontowych.

Poznaj produkty, porozmawiaj z doradcą

Nie wszyscy jednak chcą czy mogą odkładać zmiany w swoich domowych wnętrzach na bliżej nieokreśloną przyszłość. Z myślą o nich Vox uruchomił na swojej stronie internetowej vox.pl wirtualny salon.

- Wiemy, że obecna sytuacja zastała wielu z nas w środku mniejszych czy większych domowych rewolucji. Planowaliśmy remonty albo byliśmy w ich trakcie. Część z nas wprowadziła się do świeżo zakupionych a jeszcze nieumeblowanych mieszkań. Niemal z dnia na dzień musieliśmy wstrzymać działania związane z urządzaniem wnętrz w tradycyjny sposób. Nasz Wirtualny Salon umożliwia spacer po sklepie, w którym możemy obejrzeć zarówno ofertę mebli, jak i drzwi, podłóg, listew, paneli ściennych czy artykułów dekoracyjnych. Możemy też umówić się na rozmowę online z doradcą albo zacząć od samego początku i zaprojektować wnętrze w programie VOXBOX. To kompletne rozwiązanie umożliwiające urządzenie swoich czterech kątów bez ich opuszczania - tłumaczy Julita Mańczak, PR manager Vox.

Aby odwiedzić wirtualny salon nie trzeba instalować żadnego oprogramowania. Cały proces zwiedzania salonu i zapoznawania się z ofertą, projektowania własnego wnętrza, korzystania z doradztwa, a także finalizacji zakupów odbywa się za pomocą przeglądarki. Wystarczy komputer podłączony do Internetu, aby zobaczyć i zamówić wszystkie produkty marki.

- Wirtualny spacer wykonany jest w specjalnej technologii, która pozwala na cyfrowe realistyczne odwzorowanie dowolnej przestrzeni. Po takim modelu można się swobodnie poruszać, oglądać wnętrza i ich wyposażenie oraz uzyskiwać dodatkowe informacje na ich temat. Złudzenie autentycznego spaceru po danym miejscu robi naprawdę duże wrażenie - mówi Damian Miziołek, z działu e-commerce Vox.

W trakcie takiego wirtualnego spaceru jednym kliknięciem można uzyskać informacje o produktach, obejrzeć katalog albo skontaktować się z doradcą Vox. Możliwość przeprowadzenia wideo rozmowy z konsultantem za pośrednictwem Google Hangouts jest niezwykle wygodna. Bez wychodzenia z domu możemy spotkać się twarzą w twarz z ekspertem i ustalić wszystkie szczegóły związane z procesem zakupowym. Pracownicy Vox udzielają szczegółowych informacji o wszystkich produktach, podpowiadają też w kwestii wyboru - zarówno podłóg, drzwi, mebli, jak i detali, takich jak tapicerka czy wykończenie.

- Wiemy, jak ważna w procesie zakupowym jest rozmowa z wykwalifikowanym doradcą, który rozwieje wątpliwości albo pomoże rozwiązać problem. Dlatego zawsze stawialiśmy na kompleksową obsługę i pomoc ze strony naszych specjalistów. W dzisiejszej rzeczywistości, jakże nowej dla nas wszystkich, nasi doradcy wciąż są do dyspozycji klientów. W Wirtualnym Salonie można umówić się na rozmowę z nimi, na konkretny dzień i godzinę. A gdy już dobierzemy produkty odpowiednie do naszych potrzeb, kurier dostarczy je bezpośrednio do naszego domu - wyjaśnia Damian Miziołek.

Zaprojektuj sam albo z ekspertem

W Wirtualnym Salonie Vox można skorzystać z doradztwa w zakresie doboru mebli, podłóg, drzwi czy dodatków, ale także ogólnej aranżacji przestrzeni. Klienci, którzy potrzebują kompleksowego wsparcia otrzymują od Vox darmowy projekt wnętrza wykonany w programie VOXBOX.

- Wystarczy, że klient przekaże nam informacje na temat wymiarów pomieszczenia, swoich potrzeb i preferencji, a doradca wykona dla niego projekt „szyty na miarę”. Potem można go wspólnie obejrzeć i dokonywać na bieżąco modyfikacji - mówi Maciej Syroczyński, odpowiedzialny za działanie VOXBOX.

W aplikacji możemy odrysować wygląd swojego mieszkania (albo skorzystać z dostępnych wzorów oraz wstępnych aranżacji) i tak przygotowaną przestrzeń zapełnić podłogami, ścianami dekoracyjnymi, meblami czy dekoracjami. Aplikacja na bieżąco wylicza ilość potrzebnego materiału oraz przygotowuje kalkulację. Dzięki temu możemy cały czas monitorować swój budżet. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie