×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Budynek po dawnym domu dziecka w Olsztynie zostanie przekazany uchodźcom

  • Autor: PAP
  • 02 mar 2022 15:28
Budynek po dawnym domu dziecka w Olsztynie zostanie przekazany uchodźcom
Budynek po dawnym domu dziecka w Olsztynie zostanie wyposażony i przekazany uchodźcom. fot. Shutterstock

Budynek po dawnym domu dziecka w Olsztynie zostanie wyposażony i przekazany na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

REKLAMA

Prezydent Olsztyna zadeklarował przekazanie pustego budynku po domu dziecka przy ul. Korczaka na potrzeby uchodźców z Ukrainy. Służby wojewody są tym budynkiem zainteresowane.

Budynek po domu dziecka przy ul. Korczaka w śródmieściu Olsztyna stoi pusty, ponieważ przebywające w nim dzieci zamieszkały w przygotowanych dla nich mieszkaniach. "Rozmawiałem z firmami, które są gotowe pomóc nam w wyposażeniu tego budynku" - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, który zgłosił wojewodzie warmińsko-mazurskiemu chęć przekazania pomieszczeń na potrzeby uchodźców z Ukrainy.

"Chcielibyśmy, by w tym budynku zamieszkały dzieci, by został tam ewakuowany sierociniec" - przyznał Grzymowicz.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek potwierdził PAP zgłoszenie dawnego domu dziecka przez Olsztyn na potrzeby uchodźców. "Jeśli budynek będzie wyposażony na pewno z niego skorzystamy. Służby wojewody i miasta są w stałym kontakcie w tej kwestii" - zapewnił PAP Guzek.

Wcześniej Olsztyn zadeklarował 60 miejsc dla uchodźców w hotelu Relaks w centrum miasta. Grzymowicz powiedział w środę, że dotąd nie ulokowano tam uchodźców.

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego odmawiają wskazania, gdzie i ilu uchodźców ulokowano w punktach na Warmii i Mazurach. Wiadomo, że grupy uchodźców ulokowano w ośrodku w Waplewie i Rybakach. Niezależnie od działań administracji rządowej organizacje i stowarzyszenia goszczą uchodźców m.in. w Iławie i Ostródzie. (PAP)

Autorka: Joanna Kiewisz-Wojciechowska

jwo/ ok/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie