×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Bydgoszcz zadba o pieszych

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 mar 2021 14:19
  • Aktualizacja: 30 mar 2021 14:21
Bydgoszcz zadba o pieszych
Część zleconych zadań zostanie zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Źródło: UM Bydgoszcz

Niedługo rozpocznie się budowa i modernizacja kolejnych bydgoskich chodników. W 2021 roku miasto planuje przebudowę aż 22 ciągów dla pieszych. 

REKLAMA

Bydgoscy drogowcy ogłosili przetarg na budowę i remonty kolejnych chodników na terenie miasta.

- Na terenie Śródmieścia kontynuować będziemy rewitalizację ulic w oparciu o nowe standardy z wykorzystaniem płyt chodnikowych i kamiennych opasek. To kolejny element porządkowania Salonu Miasta. Warto podkreślić, że wszystkie prace zaplanowaliśmy z uwzględnieniem inwestycji gestorów podziemnego uzbrojenia. Wykonawca, w trakcie prac, będzie zobowiązany zabezpieczyć ciągłość ruchu pieszego i kołowego na remontowanych odcinkach. Prace zakończą się jesienią - czytamy w komunikacie bydgoskiego magistratu. 

Część zleconych zadań zostanie zrealizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Miasto przygotowuje się też do realizacji kolejnych zadań zgłoszonych przez bydgoszczan w ramach ostatniej edycji tego programu, obejmującej m.in. remonty chodników wzdłuż ul. Kanałowej i Nowogrodzkiej na Okolu, przy ul. Świetlicowej 8 w Łęgnowie i rewitalizacja trasy pieszo-rowerowej w Jarze Czynu Społecznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie