×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Cały świat chce zobaczyć tę wystawę. Bilety na wystawę Vermeera w Amsterdamie ponownie wyprzedano

  • Autor: PAP
  • 13 mar 2023 13:45
Cały świat chce zobaczyć tę wystawę. Bilety na wystawę Vermeera w Amsterdamie ponownie wyprzedano
Wystawa cieszy się ogromnym powodzeniem. Ma ona szczególny charakter, bo po raz pierwszy w jednym miejscu wystawiono 28 z 37 obrazów niderlandzkiego mistrza. Poprzednia duża wystawa Vermeera miała miejsce w Holandii 27 lat temu w Mauritshuis w Hadze (1996). Zaprezentowano wówczas 22 obrazy mistrza z Delft. Foto: Johannes Vermeer, The Milkmaid, c. 1660. Rijksmuseum, Amsterdam

Historyczna wystawa Vermeera w amsterdamskim Rijskmuseum została ponownie wyprzedana, pomimo udostępniania biletów na wieczorne pokazy. Od połowy lutego br. Rijksmuseum w stolicy Holandii prezentowana jest największa w historii wystawa malarza Johannesa Vermeera.

REKLAMA

  • Historyczna wystawa Vermeera w amsterdamskim Rijskmuseum została ponownie wyprzedana.
  • Od połowy lutego br. prezentowana jest tam największa w historii wystawa malarza Johannesa Vermeera.
  • Bez biletu prace można podziwiać na stronie internetowej muzeum.

Wystawa cieszy się ogromnym powodzeniem. Ma ona szczególny charakter, albowiem po raz pierwszy w jednym miejscu wystawiono 28 z 37 obrazów niderlandzkiego mistrza. Poprzednia duża wystawa Vermeera miała miejsce w Holandii 27 lat temu w Mauritshuis w Hadze (1996). Zaprezentowano wówczas 22 obrazy mistrza z Delft.

Rijksmuseum udało się zgromadzić dzieła, które są rozsiane na całym świecie. Udało się sprowadzić takie arcydzieła jak "Dziewczyna z perłą" (Mauritshuis, Haga), czy "Kobieta z wagą" (Narodowa Galeria Sztuki, Waszyngton). "Jesteśmy wdzięczni wszystkim muzeom i osobom indywidualnym za hojność i umożliwienie organizacji tej wyjątkowej wystawy" - powiedział PAP dyrektor Rijksmuseum Taco Dibbits.

Na wystawę, która będzie czynna do 4 czerwca, nie ma już biletów. Już drugiego dnia wyprzedano wszystkie bilety - 450 tys. Biuro prasowe muzeum informowało PAP, iż na początku marca zamierza udostępnić dodatkowe wejściówki na wieczorne pokazy.

"Wszystkie bilety zostały ponownie wyprzedane" - informuje teraz placówka w komunikacie prasowym. Zaznacza jednocześnie, że prace można podziwiać na stronie internetowej muzeum.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie