×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Centrum Kreatywności Nowa Praga – debata pokonkursowa

  • Autor: UM Warszawa
  • 23 lis 2018 16:07
Centrum Kreatywności Nowa Praga – debata pokonkursowa
fot. mat. pras.

W środę, 28 listopada, o godz. 18.00 w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56, odbędzie się publiczna dyskusja na temat wyników konkursu na koncepcję architektoniczno-budowlaną zespołu budynków przy ul. Targowej 80a i ul. Inżynierskiej 3 w Warszawie.

REKLAMA

W debacie wezmą udział członkowie sądu konkursowego oraz laureaci konkursu.

Przypomnijmy. Konkurs został ogłoszony 16 grudnia 2017 r., a jego celem było opracowanie koncepcji architektoniczno-budowlanej adaptacji nieruchomości położonych przy ul. Targowej 80a i Inżynierskiej 3, w których powstanie Centrum Kreatywności Nowa Praga. Znajdą się tam pracownie dla rzemieślników, artystów i przedsiębiorców, a także przestrzenie dla okolicznych mieszkańców.

20 sierpnia 2018 r. poznaliśmy prace nagrodzone w konkursie. Wpłynęło osiem prac, które ocenił ośmioosobowy sąd konkursowy. Jedna praca nie została wzięta pod uwagę przy ocenie, ze względu na brak spełniania wymagań określonych w regulaminie.

Sąd konkursowy przyznał następujące nagrody: I nagroda trafiła do Trektura Pracowni Architektonicznej, II nagroda do pracowni WXCA, zaś III nagroda do Inicjatywy projektowej z Warszawy.

Koncepcja obejmuje kapitalny remont i przebudowę zabytkowej kamienicy przy ul. Targowej 80a, odbudowę spalonego budynku przy ul. Inżynierskiej 3 oraz zagospodarowanie przylegających do budynków podwórek. Łącznie ok. 3500 m² powierzchni zyska nowe przeznaczenie, określone wspólnie z mieszkańcami.

W kamienicy przy ul. Targowej 80a mają się znaleźć pracownie dla rzemieślników o specjalnościach niepowodujących hałasu, sale konferencyjne, klubokawiarnia, przestrzenie do spotkań warsztatowych i działań społecznych. Znajdzie się tam także miejsce na wystawy, działania kulturalne, czy edukacyjne itp. W budynku przy ul. Inżynierskiej 3 przewidziane są m.in. pracownie z możliwością wprowadzenia ciężkiego sprzętu, sale warsztatowe, pomieszczenia wystawiennicze, magazynowe i techniczne. W budynkach gospodarczych mogą działać jak dotychczas kawiarnia, siedziby fundacji i stowarzyszeń, ale mogą mieć także nowe funkcje, np. miejsca na wystawy, punkt informacyjny. Zagospodarowania wymagają również podwórza - powinno tam być jak najwięcej zieleni, ale także przestrzeń do odpoczynku, gier i zabaw dla dzieci i dorosłych oraz elementy małej architektury.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie