Ceramika Paradyż w duchu solidarności. Wspiera finansowo walkę z COVID-19PAP - 24-03-2020 12:08


Ceramika Paradyż przekazała pieniądze na zakup 100 kombinezonów i kilkuset specjalistycznych masek dla personelu medycznego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, gdzie znajduje się jeden z czterech oddziałów obserwacyjno-zakaźnych w województwie łódzkim.

Firma wsparła także działania tomaszowskiego sztabu WOŚP oraz lokalnego hufca ZHP, które pomagają okolicznym mieszkańcom przebywającym w izolacji.

Biuro prasowe Ceramiki Paradyż przypomina, że w Tomaszowskim Centrum Zdrowia znajduje się jeden z czterech oddziałów obserwacyjno-zakaźnych w województwie łódzkim. Ratownicy medyczni przez całą dobę pozostają w gotowości do transportu osób, u których stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Instytucja jest również gotowa na przyjęcie zakażonych pacjentów z innych szpitali wojewódzkich, jeśli w danej placówce zabraknie miejsc.

"Ceramika Paradyż zdecydowała się przekazać 20 tys. zł na najpotrzebniejsze wyposażenie dla ochrony personelu medycznego szpitala. Zgodnie ze wskazówkami dyrekcji Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, zakupione zostaną kombinezony ochronne, maski o klasie ochrony FFP2 i FFP3 oraz maski chirurgiczne" - informuje biuro.

"Przekazane przez nas środki zostaną przeznaczone na sprzęt, który według wskazań dyrekcji szpitala jest obecnie najpotrzebniejszy" - poinformował rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż Tomasz Popielawski.

Ceramika Paradyż wsparła także finansowo wolontariuszy tomaszowskiego sztabu WOŚP oraz współpracujących z nim harcerzy z hufca ZHP, którzy postanowili pomóc osobom pozostającym w izolacji w związku z pandemią wywołaną nowym koronawirusem. W ramach pomocy sąsiedzkiej wolontariusze dostarczają zakupy mieszkańcom, którzy w szczególności nie powinny opuszczać domów. Dzięki wsparciu finansowemu wolontariusze będą mieli zapewnione środki ochrony osobistej, jak rękawiczki i maski