Charytatywna aukcja dzieł sztuki na rzecz Szpitala Uniwersyteckiego w KrakowiePAP - 22-04-2020 13:21


W portalu Artinfo.pl rusza aukcja charytatywna „ASP&UJdlaSzpitala”, dochód z niej będzie przeznaczony na wsparcie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Projekt jest inicjatywą krakowskiej ASP, której studenci, pracownicy i artyści ofiarowali na licytację 208 prac.

Obiekty, przekazane na aukcję w geście solidarności z chorymi na Covid-19 i z opiekującym się nimi personelem medycznym, można licytować przez najbliższe dwa tygodnie. Lista dzieł sztuki znajduje się na stronie www.artinfo.pl.

Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na najpilniejsze potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie związane z walką z epidemią - przede wszystkim na środki ochrony osobistej.

"Biorąc udział w aukcji można jednocześnie wspierać zespół i pacjentów Szpitala Uniwersyteckiego i stać się posiadaczem pięknego dzieła sztuki" - podkreślił w środę rzecznik prasowy UJ Adrian Ochalik.

Portal Artinfo.pl także się włączył w inicjatywę - bezpłatnie udostępnił organizatorom portalową przestrzeń i wsparł promocję aukcji (ogłosił ją swoim 20 tys. klientom).

Aukcja "ASP&UJdlaSzpitala" jest drugim etapem akcji #UJdlaSzpitala!". W ramach pierwszego etapu darczyńcy wpłacili na specjalne konto ponad 1,9 mln zł. Za środki te kupiono potrzebną aparaturę i środki ochrony osobistej.

Licytowane dzieła zebrane zostały przez Akademię Sztuk Pięknych, która jest zamknięta z powodu epidemii koronawirusa, dlatego odbiór zakupionych prac (także wysyłki kurierskie) będzie możliwy dopiero po otwarciu uczelni.

Organizatorzy będą przyjmować wpłaty bezpośrednio po zakończeniu aukcji - środku są pilnie potrzebne.

Zakup na aukcji jest prawnie zawartą umową kupna-sprzedaży i nie podlega rezygnacji.(PAP)

autor: Beata Kołodziej

bko/ mok/