×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ciechanów z okazji walentynek rozdaje budki lęgowe

  • Autor: PAP
  • 02 lut 2023 16:36
Ciechanów z okazji walentynek rozdaje budki lęgowe
Urząd Miasta Ciechanowa podkreśli, że budki "przyczyniają się do poprawy warunków bytowych ptaków w mieście", fot. Unsplash

Urząd Miasta Ciechanowa przy okazji walentynek rozda 500 drewnianych budek lęgowych dla ptaków. Można je odebrać 14 lutego i zamontować w wybranym miejscu.

REKLAMA

  • Ciechanów z okazji walentynek rozdaje budki lęgowe.
  • Można je odebrać 14 lutego i zamontować w wybranym miejscu.

500 budek lęgowych dla ptaków rozda mieszkańcom ciechanowski ratusz z okazji święta zakochanych. Będzie można je odebrać 14 lutego przed budynkiem urzędu miasta" - ogłosił w czwartek tamtejszy samorząd. Budki lęgowe będą rozdawane w walentynki do wyczerpania zapasów. "Nastrój święta zakochanych podkreśli ponaddwumetrowe czerwone serce, w którym będzie można wykonać pamiątkowe zdjęcie" - podkreślono w informacji.

Urząd Miasta Ciechanowa podkreśli, że budki "przyczyniają się do poprawy warunków bytowych ptaków w mieście".

"Mniejsze budki chętnie zamieszkują m.in. jerzyki, wróble, mazurki i sikory - bogatki, modre, czubatki i sosnówki. Skrzynki można wieszać cały rok, ale najlepszy okres na ich instalowanie to jesień i zima" - wyjaśnił ciechanowski samorząd.

"Przy odbiorze prezentu należało będzie zadeklarować lokalizację" - zaznaczył urząd miasta. Wspomniał przy tym, że zaleca się, aby budki "instalować w miejscach ocienionych od godzin przedpołudniowych, spokojnych i mało uczęszczanych przez ludzi, najlepiej otworem w kierunku wschodnim", co zabezpiecza pisklęta przed wiatrem i deszczem.

"Budka nie powinna rzucać się w oczy. Wysokość, na której wieszamy budki, jest dowolna, aczkolwiek przyjęło się, iż nie powinna być mniejsza niż dwa metry. Nie należy montować skrzynek za pomocą drutów, ponieważ wrzynają się one w rosnące pnie drzew" - poinstruował Urząd Miasta Ciechanowa.

Tamtejszy samorząd już wcześniej rozdawał mieszkańcom budki lęgowe dla ptaków - w 2021 r., także z okazji walentynek, przygotowano 500 sztuk. Z kolei w 2018 r. kupił i zawiesił w różnych częściach miasta 300 budek lęgowych, w tym na terenie szkół i przedszkoli.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie