REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Colliers stawia na rozwój zespołu ds. projektowania środowiska pracy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 paź 2021 10:50
Colliers stawia na rozwój zespołu ds. projektowania środowiska pracy
Do zespołu Workplace Innovation Coliers Director dołączyła właśnie dr Karolina Dudek. fot. mat. prasowe Colliers

Dostosowanie biur do postpandemicznych czasów może okazać sie wyzwaniem dla wielu korporacji. W związku z tą sytuacją Colliers rozwija swój zespół działu Workplace Innovation. Dołączyła do niego dr Karolina Dudek, która objęła stanowisko Associate Director.

REKLAMA

  • Colliers stawia na rozwój działu Workplace Innovation.
  • Do zespołu na stanowisko Associate Director dołączyła właśnie dr Karolina Dudek.
  • Karolina Dudek wzmocni dział w kompleksowych procesach planowania, projektowania, organizowania i transformacji przestrzeni dla dużych marek korporacyjnych.

Ostatnie badania ankietowe przeprowadzone przez Colliers wśród 76 firm z sektora BSS należących do Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) wykazały, że dostosowywanie miejsca i modelu pracy do postpandemicznych czasów stanowi duże wyzwanie dla wielu organizacji. 

Interdyscyplinarne podejście w tworzeniu biur

Coraz więcej firm zauważa, że w procesie tworzenia biur przyszłości potrzeba nowego, interdyscyplinarnego podejścia. Przestrzeń biurowa wymaga przemodelowania oraz dostosowania do nowej rzeczywistości i nowych funkcji koncentrujących się wokół budowania relacji międzyludzkich oraz zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom np. poprzez wprowadzenie hot desków, systemów rezerwacji, aplikacji do zarządzania biurem czy organizacji większej liczby pomieszczeń do pracy wspólnej.

Dla części firm może to być również dobry czas na zweryfikowanie zapotrzebowania na przestrzeń biurową. Z organizacji, które rozważają przeprowadzanie w najbliższym czasie zmian w przestrzeni biurowej, 60% planuje korzystać z pomocy zewnętrznych ekspertów.

Wsparciem w tym zakresie będzie służył im zespół konsultantów i architektów Colliers, wzbogacony o wiedzę i doświadczenie Karoliny Dudek, która wzmocni dział w kompleksowych procesach planowania, projektowania, organizowania i transformacji przestrzeni dla dużych marek korporacyjnych. Zakres jej kompetencji obejmie badanie potrzeb firm i ich pracowników, analizę obecnych powierzchni, formułowanie strategii hybrydowego środowiska pracy i zarządzanie zmianą przy przeprowadzce do nowej przestrzeni.

Doświadczenie w zakresie tworzenia strategii miejsca pracy Karolina zdobywała m.in. w Forbis Group i BNP Paribas Real Estate. Pełni również funkcję prezesa Polskiego Instytutu Środowiska Pracy. Karolina nieustannie rozwija swoje kompetencje, aktywnie angażując się w działalność akademicką - jest adiunktem na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz zastępcą redaktora naczelnego czasopisma naukowego „Stan Rzeczy” wydawanego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wcześniej pracowała w Akademii Leona Koźmińskiego w Katedrze Zarządzania. Ukończyła studia z zakresu stosunków międzynarodowych, marketingu i zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz etnologii na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobyła również tytuł doktora w dziedzinie socjologii.

- Projektowanie środowiska pracy jest dziś ogromnym wyzwaniem i wymaga uwzględnienia nie tylko bieżących potrzeb organizacji, lecz także strategii biznesowych pozwalających zbudować i utrzymać przewagę konkurencyjną w postpandemicznym świecie oraz nowych stylów pracy, życia czy odmiennych preferencji wynikających z neuroróżrodności użytkowników. Powinno zatem je poprzedzać rzetelne rozpoznanie sytuacji, wykorzystujące metody zarówno jakościowe, jak i ilościowe oraz angażujące kluczowych interesariuszy. Dlatego w pracy w dziale Workplace Innovation będę wykorzystywała umiejętności z zakresu diagnozy organizacyjnej, znajomość metodologii badań oraz wiedzę z zakresu zarządzania designem, by wspierać kształtowanie zrównoważonych środowisk pracy i pomagać naszym klientom w osiąganiu ambitnych celów biznesowych – mówi Karolina Dudek, Associate Director w dziale Workplace Innovation w Colliers, kierowanym przez Dorotę Osiecką.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie