REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Czeski design doceniony w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sty 2018 11:55
Czeski design doceniony w Polsce
fot. mat. prasowe
Czeski design doceniony w Polsce
Czeski design doceniony w Polsce
Czeski design doceniony w Polsce
Czeski design doceniony w Polsce
Czeski design doceniony w Polsce

Studio Mmcité z główną siedzibą w Czechach, chwali się sukcesem w Polsce. Instytut Wzornictwa Przemysłowego docenił ostatnio innowacyjny czeski design.

REKLAMA

Mmcité mające siedzibę od 2008 r. w Bielsku-Białej, chwali się sukcesem w konkursie Dobry Wzór 2017. Nagrodę przyznaje corocznie Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Polsce produktom dostępnym na polskim rynku. Zaprojektowana przez studio betonowa ławka Construqta zwciężyła w konkursie, zdobywając nagrodę w kategorii Public Space.

Czeskie studio Mmcité specjalizuje się w projektach małej architektury miejskiej. Chwali się tym, że wnosi design do miejsc, gdzie nikt by się go nie spodziewał. Ma na swoim koncie nie tylko ławki, ale także kosze na śmieci, stojaki na rowery i zadaszenia na przystankach - ten czeski design można znaleźć na każdym kontynencie i  w nieoczekiwanych miejscach takich jak np. stacja kolejki linowej Skyway najwyższej europejskiej góry Mont Blanc, nabrzeże sztucznego kanału Dubai Water Canal, teren wioski olimpijskiej w brazylijskim Rio de Janeiro lub amerykańskie kampusy znanych światowych firm Google i Uber.

Mmcité również jako jedna z niewielu marek wzbogaciła rynek międzynarodowy o nowe możliwości małej architektury miejskiej. W swoim portfolio ma ławki "smartcité" z inteligentnymi dodatkami jak np. ładowanie USB, podświetlenie LED, stoliki zintegrowane lub składane. Ostatnio studio stworzyło prototyp ławki fotowoltaicznej umożliwiający doładowanie urządzeń przenośnych i dodatkowo z internetem bezprzewodowym.

Za innowacyjnymi projektami stoi ciężka praca zespołu projektowego pod kierownictwem współwłaściciela i głównego designera marki Davida Karáska. - Nagrodzenie naszej ławki Construqta było możliwe dzięki doskonałej pracy zespołowej: designerów z działem rozwoju i produkcji, ale też z działem handlowym i marketingowym. Dzięki temu potrafiliśmy osiągnąć sukces w tak prestiżowym konkursie oraz otworzyć naszą firmę na polski konkurencyjny rynek - nadmienił.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie