×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Daniel Libeskind z nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy. Zobacz, jak wyglądała uroczystość przyznania nagrody

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 sie 2018 12:40
Daniel Libeskind z nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy. Zobacz, jak wyglądała uroczystość przyznania nagrody
fot. Krzysztof Wierzbowski

31 lipca br., w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, Daniel Libeskind odebrał z rąk Przewodniczącej Rady Miasta, nagrodę Miasta Stołecznego Warszawy.

REKLAMA

31 lipca 2018 roku na długo zapadnie w pamięć nie tylko warszawiakom. W tym dniu na wniosek Związku Powstańców Warszawskich Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy został uhonorowany artysta, który rozsławił stolicę Polski na całym świecie. Daniel Libeskind, spod którego ręki wyszedł najwyższy jak dotąd mieszkalny apartamentowiec w Unii Europejskiej, zapisał się na stałe na kartach historii światowej architektury.

– Cieszę się bardzo, że jestem w Warszawie, pięknej Warszawie, bo to nie tylko stolica Polski, ale stolica wolności dla całego świata. Jestem niesamowicie wzruszony tym, że mogę odebrać tak prestiżową nagrodę od miasta, z którym wiąże mnie tak wiele wspomnień. Chciałbym z całego serca podziękować Przewodniczącej Rady Miasta Stołecznego Warszawy – Ewie Malinowskiej-Grupińskiej oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hannie Gronkiewicz - Waltz. To ogromny zaszczyt móc być tutaj dziś z Wami. Olbrzymie podziękowania, które ciężko opisać prostymi słowami kieruję jednak do Powstańców ze Związku Powstańców Warszawskich. Otrzymać nominację od osób, którym tak wiele zawdzięcza nie tylko Warszawa, ale cały kraj, to zaszczyt, który towarzyszył będzie mi do końca moich dni - mówił Daniel Libeskind.

Wśród projektów wspomnianych w przemowie poprzedzającej wręczenie Mistrzowi nagrody, wymieniano najwspanialsze dzieła Daniela Libeskinda, w tym Muzeum Żydowskie w Berlinie, brytyjskie Imperial War Museum North, nowojorski projekt Ground Zero oraz naturalnie – Złotą 44.

Po uroczystościach architekt spotkał się z mieszkańcami Złotej 44, którzy na to kameralne spotkanie przybyli z rodzinami. Libeskind wspomniał, że apartamentowiec to także jego dom, dlatego, kiedy tylko jest w Warszawie, to tutaj najchętniej spędza czas – w miejscu, do którego przez ostatni rok wprowadziły się liczne rodziny.

- Jesteśmy dumni, że klienci doceniają fakt, iż Złota 44 to nie tylko ikona architektury, ale także nieruchomość, która na rynku inwestycyjnym utrzymuje swoją wysoką wartość. Jest ona także nieodłącznym elementem miasta, w którym powstała. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, w hołdzie historii stolicy od 1 sierpnia na czas trwania obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego – budynek „zapłonie” biało-czerwonymi barwami, symbolizującymi flagę Polski. Ideę tę wspierają także mieszkańcy apartamentowca - mówił Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development.

 – Budynek Złotej 44 to całkowicie nowa forma w stolicy – mówi jego twórca, Daniel Libeskind - Wyróżnia się na tle innych unikalną wielowymiarowością, bez względu na to, skąd się na niego patrzy. Jego bryła jest absolutnie niepowtarzalna. – Jego elewacja reaguje na światło dzienne, na chmury, na pogodę. Taki też był zamysł - obok budynku nie można przejść obojętnie. Musi on wzbudzać emocje, prowokować do myślenia – podkreśla Libeskind.

Złota 44 -  wysokościowiec wyłącznie o funkcji mieszkalnej - ma nie tylko wyjątkowy kształt, w środku nie znajdzie się także dwóch identycznych apartamentów. Swoim rezydentom oferuje unikalne piętro rekreacyjne, przeznaczone na wyłączny ich użytek. Czeka na nich strefa SPA z: 25-metrowym basenem, siłownią, sauną suchą i łaźnią parową oraz gabinetami masażu. Atrakcją jest również relaks w zewnętrznym jacuzzi, a także wypoczynek na tarasie wśród zieleni z widokiem na Pałac Kultury i Nauki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie