×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Dorota Wysokińska-Kuzdra pokieruje Urban Land Institute w Polsce

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 wrz 2018 10:42
Dorota Wysokińska-Kuzdra pokieruje Urban Land Institute w Polsce
Dorota Wysokińska-Kuzdra, fot. mat. pras.

Z dniem 1 września br. Dorota Wysokińska-Kuzdra objęła stanowisko przewodniczącej polskiego oddziału Urban Land Institute – międzynarodowej organizacji non-profit wspierającej odpowiedzialne planowanie i zrównoważony rozwój miast oraz stanowiącej platformę wymiany wiedzy pomiędzy czołowymi ekspertami i uczestnikami rynku nieruchomości w kraju i zagranicą. Urban Land Institute Poland działa od czterech lat, realizując inicjatywy umożliwiające wymianę doświadczeń i opinii na temat wyzwań, przed jakimi stoją deweloperzy, inwestorzy, architekci, urbaniści oraz władze samorządowe.

REKLAMA

Obejmując stanowisko przewodniczącej ULI Poland, Dorota Wysokińska-Kuzdra wnosi ponad 20-letnie doświadczenie w dziedzinie nieruchomości, finansów i bankowości. Na co dzień pełni funkcję starszego partnera w Griffin Real Estate, gdzie odpowiada za zarządzanie i inwestycje Grupy, a także za pierwszy w Polsce fundusz typu mezzanine. Ostatnio współtworzyła platformę logistyczną, która jest współzarządzana przez Griffin. Wcześniej, jako prezes zarządu Griffin Premium RE, pierwszej spółki typu REIT, z sukcesem wprowadziła ją na GPW w Warszawie. Była odpowiedzialna ze szereg inwestycji Grupy, w tym za nabycia takich projektów jak m.in. Green Horizon w Łodzi, Centrum Biurowe Lubicz w Krakowie czy Hala Koszyki w Warszawie. Była także członkiem zespołu odpowiedzialnego za nabycie udziałów w Echo Investment SA, jednej z największych transakcji na polskim rynku nieruchomości, odpowiadając za proces due diligence oraz finansowanie nabycia. Przed przyjściem do Griffin, przez prawie 10 lat, zajmowała różne stanowiska dyrektorskie w grupie HypoVereinsbank / UniCredit Group, a także w ich spółkach zależnych, nadzorując finansowanie nieruchomości, bankowość inwestycyjną i zarządczą w zakresie nieruchomości. Dorota Wysokińska-Kuzdra jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu w Kolonii i Uniwersytetu w Duisburgu-Essen w Niemczech.

- Dziękuję członkom komitetu wykonawczego ULI w Polsce za rekomendację. Dziękuję także za pracę, jaką w ostatnich latach wykonał John Banka, dotychczasowy przewodniczący, popularyzując naszą organizację. Obecnie ULI to szanowany uczestnik dyskusji na temat trendów i wyzwań, przed jakimi stoi polski rynek nieruchomości w świetle zmian kulturowych, gospodarczych i społecznych na świecie. ULI był i będzie platformą służącą wymianie wiedzy pomiędzy czołowymi ekspertami z kraju i zagranicy. Jestem przekonana, że mamy potencjał, aby wraz z dynamicznym rozwojem polskiego rynku nieruchomości, uczestniczyć w budowaniu jego dobrego wizerunku – komentuje Dorota Wysokińska-Kuzdra, nowa przewodnicząca ULI Poland.

- Gratuluję Dorocie wyboru na przewodniczącą. Cieszę się, że stery naszej organizacji przejmuje osoba, która doskonale rozumie wyzwania stojące przed polskimi miastami oraz uczestnikami rynku nieruchomości. Jestem pewny, że jej doświadczenie i zaangażowanie w realizację misji ULI sprawi, że w kolejnych latach nasz głos będzie jeszcze lepiej słyszalny w Polsce – powiedział dotychczasowy przewodniczący ULI Poland John Banka, którego kadencja zakończyła się 30 czerwca tego roku.

Głównym przedsięwzięciem ULI Poland w 2018 roku jest cykl PLACES + SPACES – seria spotkań, podczas których eksperci w dziedzinie planowania, realizacji i marketingu nieruchomości omawiają najciekawsze zagadnienia związane z wpływem inwestycji prywatnych i publicznych na polskie i zagraniczne aglomeracje. Partnerami cyklu są wiodące firmy z sektora nieruchomości. Wraz z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego oraz Biurem Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, polski oddział ULI organizuje też cykl warsztatów „Grow with Warsaw”.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie