REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Dwa nowe perony w Zieleniu oddano do użytku

  • Autor: PAP
  • 17 wrz 2021 15:39
Dwa nowe perony w Zieleniu oddano do użytku
W Zieleniu (Kujawsko-Pomorskie) oddano do użytku dwa nowe perony. Fot. Shutterstock

W Zieleniu (Kujawsko-Pomorskie) oddano do użytku dwa nowe perony. To kolejny przystanek zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego.

REKLAMA

Modernizacja i przebudowa peronów w Zieleniu odbywała się w ramach ogólnopolskiego projektu realizowanego przez PKP PLK S.A., którego łączna wartość wynosi ok. 100 mln zł.

Przebudowany peron nr 1 oraz nowy - peron nr 2 są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. To szczególnie istotne dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Teraz mają one wygodne dojście do peronu, korzystają z antypoślizgowej nawierzchni oraz ścieżki naprowadzającej z wypukłą fakturą.

– Przystanek w Zieleniu to kolejny przystanek zmodernizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na trasie z Inowrocławia przez Toruń do Jabłonowa Pomorskiego. Podróżni korzystają już z przebudowanych, wygodniejszych peronów w Turznie, Suchatówce, Książkach (peron nr 1). Kończą się prace przy peronie nr 1 w Gniewkowie, gdzie przygotowywane jest dojście do peronu, montowane ogrodzenie oraz wiata, gabloty i oznakowanie. W Papowie Toruńskim postępuje przebudowa peronu wyspowego. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace na kolejnych przystankach - w Książkach (peron nr 2), Kamionkach Jezioro i Rychnowie Wielkim. Na terenie woj. kujawsko-pomorskiego w ramach projektu poprawi się dostęp do kolei w siedmiu lokalizacjach (15 peronów) – poinformował Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach projektu "Poprawa stanu technicznego infrastruktury obsługi podróżnych (w tym dostosowanie do wymagań TSI PRM), Etap IV - infrastruktura pasażerska na liniach rewitalizowanych w ramach POIiŚ 2007-2013" łącznie zostaną przebudowane 22 perony w 15 miejscowościach. Projekt o wartości ok. 100 mln zł realizowany jest przy udziale środków z Unii Europejskiej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie