×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Eksperyment w Krakowie. Zamknięto fragment ulicy

  • Autor: Radio Kraków
  • 05 maj 2022 09:12
Eksperyment w Krakowie. Zamknięto fragment ulicy
W środę w Krakowie zamknięto dla ruchu fragment ulicy Urzędniczej. Tak będzie przez cały maj w dni nauki szkolnej. fot. Shutterstock

Jak podaje Radio Kraków, w środę w Krakowie zamknięto dla ruchu fragment ulicy Urzędniczej. Jest to element eksperymentu, który ma potrwać przez cały maj w dni nauki szkolnej. Program "Szkolna Ulica" ma zachęcić rodziców i dzieci do wybierania innego środka lokomocji niż samochód.

REKLAMA

Trwający miesiąc eksperyment ma nie tylko do wyboru innego środka transportu, jak rower czy hulajnoga, ale również podnieść bezpieczeństwo w okolicy szkoły. W godzinach rannych, od godz. 7:45 do godz. 8:30 nikt nie może wjechać ani wyjechać z zamkniętego odcinka ulicy Urzędniczej.

Podobne rozwiązanie sprawdziło się i zostało na stałe przykładowo przed jedną z warszawskich szkół i jedną z podstawówek we Wrocławiu. Jak podaje Radio Kraków, jeżeli krakowski pilotaż się przyjmie, niewykluczone, że zmiany zostaną wprowadzone na stałe. W dalszej perspektywie być może rozwiązaniem zostaną objęte również inne szkoły w mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie