Ewa Kuryłowicz: Zadbajmy o nasze miastaPropertydesign.pl - 12-02-2016 14:06


Polskie miasta mają ogromne zaległości, jeśli chodzi o dbanie o jakość powietrza. Ważne, aby zrozumieć ten problem i starać się go jak najszybciej rozwiązać przekonywała Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu w Kuryłowicz & Associates podczas sesji „The sky is the limit… – miasta przyszłości – wyzwania, wizje, perspektywy”.

Powinniśmy zadbać o jakość powietrza w naszych miastach. – Bliska jest mi Warszawa, tu mieszkam i pracuje. Chciałabym oddychać czystym powietrzem – mówiła architekt.

W Warszawie samochody jeżdżą dosłownie wszędzie. Brakuje zakazu ich wjazdów do ścisłego centrum. – Powinniśmy wyrzucić intensywny ruch kołowy z centrum stolicy i skierować go na obwodnicę – uważa Ewa Kuryłowicz i dodaje, że zakaz jazdy w miastach powinien obowiązywać samochody starszej generacji.

– Miasto jest naszym wspólnym miejscem do życia, zadbajmy o nie – podkreśliła architekt. Już coś powoli się zmienia. W wielu polskich miastach, mieszkańcy mogą wziąć udział w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego. – To jednak musi być autentyczne działanie, a na razie jest w tym wszystkim dużo fasadowości – konkluduje.