×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gdańscy artyści dostali w stypendiach 150 tys. zł

  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • Opublikowano: 29 cze 2018 11:38
Gdańscy artyści dostali w stypendiach 150 tys. zł
fot. pixabay

Publikacje, wystawy, udziały w międzynarodowych konkursach oraz zagraniczne studia otrzymały wsparcie z puli dla gdańskich artystów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. W sumie przekazano blisko 150 tys. zł.

REKLAMA

Stypendium Kulturalne Młody Gdańszczanin przyznawane jest osobom fizycznym, które nie ukończyły 30 roku życia: uczniom, studentom oraz absolwentom szkół artystycznych, z przeznaczeniem na realizację przedsięwzięć artystycznych, czyli m.in. udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, ogólnopolskich warsztatach twórczych czy zagranicznych studiów w szkołach artystycznych. W tej turze rozdzielono łącznie 63 900 zł.

Najwięcej, bo 13 tys. zł otrzymał Maksymilian Krzak, który będzie od sierpnia odbywał studia muzyczne w Konserwatorium Muzycznym Peabody na Uniwersytecie Johna Hopkinsa w Baltimore. Stypendium na studia otrzymała również Aleksandra Lipke, od lipca podejmująca studia w Londynie w Guildhall School od Music and Drama (stypendium o wysokości 9 tys. zł).

Pozostałe stypendia dofinansują udziały młodych gdańszczanek i gdańszczan w konkursach, na przykład w IX Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Katowicach (02–09.07.2018), Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym XXIX Flame Competition w Paryżu (01–07.07.2018), Międzynarodowym Festiwalu-Konkursie „Music without limits” w Druskiennikach (Litwa) (14–23.08.2018) czy 20. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Euterpe” w Bari, we Włoszech (16–28.2018).

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska przyznawane jest osobom fizycznym zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnieniem kultury, z przeznaczeniem na realizację przedsięwzięć artystycznych, w tym prace nad książką, wydaniem utworu czy zorganizowaniem wydarzenia kulturalnego. W tej turze przekazano 82 800 zł.

Największe stypendium otrzymała Monika Ksieniewicz-Mil na projekt popularyzacji designu w przestrzeni miejskiej (8 tys. zł). Dodatkowo funduszami wsparto projekty wydawnictw muzycznych, powstanie scenariusza filmowego, wystawę prac czy opracowanie antologii trójmiejskich poetek po 1970 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie