×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gorseciki zaprojektowane przez Maję Ganszyniec nominowane do prestiżowej nagrody

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 mar 2020 10:19
  • Aktualizacja: 20 mar 2020 10:24
Gorseciki zaprojektowane przez Maję Ganszyniec nominowane do prestiżowej nagrody
Kolekcja Modernizm. Proj. Maja Ganszyniec. Fot. Mat. prasowe
Gorseciki zaprojektowane przez Maję Ganszyniec nominowane do prestiżowej nagrody
Gorseciki zaprojektowane przez Maję Ganszyniec nominowane do prestiżowej nagrody

Projekt polskiej marki Ceramika Paradyż zrealizowany we współpracy z uznaną i cenioną projektantką Mają Ganszyniec przywraca kultowe gorseciki, czyli płytki o charakterystycznych wcięciach i wypukłościach, stanowiące ważny element polskich tradycji wzorniczych. Teraz został nominowany do prestiżowej nagrody EDIDA.

REKLAMA

Kolekcja „Modernizm” Ceramiki Paradyż, której elementem przewodnim są kultowe gorseciki, zdobywa uznanie środowisk związanych z wzornictwem przemysłowym. Wdrożenie powstałe we współpracy z cenioną projektantką Mają Ganszyniec otrzymało nominację do prestiżowej międzynarodowej nagrody EDIDA, przyznawanej za światową doskonałość w projektowaniu.

Choć wzór pochodzi najprawdopodobniej z Holandii, w okresie międzywojennym w Polsce cieszył się ogromną popularnością. Gorseciki zdobiły wnętrza budynków publicznych, a także hole i klatki schodowe prywatnych kamienic. Po wojnie misterne ceramiczne mozaiki z czasem zaczęły zanikać. Kolekcja Ceramiki Paradyż w precyzyjny sposób odwzorowuje wymiary i najpopularniejsze barwy przedwojennych płytek, dzięki czemu może posłużyć do renowacji zabytkowych mozaik oraz tworzenia nowych wzorów. Maja Ganszyniec zaproponowała kilka gotowych kompozycji, które odnajdą się we współczesnych restauracjach, butikach czy domowych wnętrzach. Kolekcja została uzupełniona także o uniwersalne kwadratowe i heksagonalne płytki pozwalające na dużą swobodę w aranżacji.

EDIDA (ELLE Decoration International Design Awards) to prestiżowy międzynarodowy konkurs organizowany od 2003 roku. W jego ramach redakcje z 25 krajów nominują po jednym projekcie w 13 kategoriach spośród premierowych wdrożeń w danym państwie. Globalne zgłoszenia są następnie oceniane w Paryżu przez międzynarodowe jury, które nagradza światową doskonałość w projektowaniu. Kolekcja „Modernizm” Ceramiki Paradyż została nominowana przez polskich dziennikarzy magazynu w kategorii „Podłoga”. Wręczenie statuetek w poprzednich edycjach odbywało się w Mediolanie, podczas jednych z najważniejszych targów meblarskich na świecie Salone del Mobile. Czas i miejsce tegorocznej ceremonii zostaną ogłoszone wkrótce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie