×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gospodarka wodą: jaką rolę pełnić mogą architekci i producenci?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 cze 2022 12:04
  • Aktualizacja: 17 cze 2022 12:05
Gospodarka wodą: jaką rolę pełnić mogą architekci i producenci?
20 czerwca 2022, o godz. 18:00, w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się dyskusja o prawidłowym gospodarowaniu wodą o tym, w jaki sposób poprzez świadomą architekturę zwiększać społeczną świadomość problematyki wodnej. fot. mat. Kalata Architekci

Zaplanowana na 20 czerwca dyskusja o gospodarowaniu wodą odbędzie się tylko trzy dni po Światowym Dniu Walki z Pustynnictwem i Suszą, który przypada na dzisiaj. Zmniejszające się wraz z ociepleniem klimatu zasoby wodne są ogromnym wyzwaniem zarówno dla architektów, jak i producentów materiałów wykończeniowych.

REKLAMA

  • 20 czerwca 2022, o godz. 18:00, w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się dyskusja o prawidłowym gospodarowaniu wodą o tym, w jaki sposób poprzez świadomą architekturę zwiększać społeczną świadomość problematyki wodnej.
  • Wśród zaproszonych gości są Aneta Konowrocka z Cosentino, arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys (APA Wojciechowski) i arch. Joanna Kulczyńska-Dołowy (Kulczyńscy Architekt).
  • W ramach projektu powstanie także instalacja zaprojektowana przez studentów Politechniki Warszawskiej - „Wodny Azyl”, stworzona przy wsparciu Geberit, Cosentino, Tefal i BTB Beton Architektoniczny, której premiera będzie miała miejsce 1 lipca 2022 roku w Pasażu Wiecha w Warszawie.

Ogromnym wyzwaniem dla architektów i producentów materiałów wykończeniowych stają się w dłuższej perspektywie zmniejszające się wraz z ociepleniem klimatu zasoby wodne. Dlatego tak ważne jest prezentowanie obecnej sytuacji w tym obszarze i branżowa dyskusja o możliwych rozwiązaniach. OW SARP, przy wsparciu firm takich jak Geberit, czy Cosentino, zaprasza mieszkańców Warszawy, architektów, studentów oraz firmy podejmujące temat zrównoważonego gospodarowania wodą, do debaty, będącej kontynuacją cyklu „Woda w Centrum”.

W najbliższy poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., w ZODIAKu Warszawskim Pawilonie Architektury, rozpocznie się kolejna odsłona projektu pt.: „Woda w procesie”. Celem dyskusji z udziałem znakomitych gości, będzie poprowadzenie słuchaczy ku zmianie stylu życia i wdrożeniu praktyk, które naśladują naturalne cykle odnawiania się, gdzie racjonalne gospodarowanie wodą jest jednym z priorytetów, a wszelki materiał, którego się pozbyto, jest zaprojektowany tak, by powtórnie stać się zasobem do wykorzystania.

W dyskusji wezmą udział także arch. Agnieszka Kalinowska-Sołtys, wiceprezes SARP ds. Środowiska i Ochrony Klimatu, członkini Rady Programowej UN Global Compact Network Poland i partner w APA Wojciechowski Architekci i arch. Joanna Kulczyńska-Dołowy, współwłaścicielka pracowni Kulczyński Architekt. Spotkanie poprowadzą Anna Cudny, wykładowca Politechniki Warszawskiej i Jan Chwedczuk, wiceprezes OW SARP, architekt w pracowni APA Wojciechowski.

W ramach projektu powstanie także instalacja zaprojektowana przez studentów Politechniki Warszawskiej - „Wodny Azyl”, stworzona przy wsparciu Geberit, Cosentino, Tefal i BTB Beton Architektoniczny, której premiera będzie miała miejsce 1 lipca 2022 roku w Pasażu Wiecha w Warszawie.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie