×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Hashim Sarkis został kuratorem wystawy Biennale Architektury 2020

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 gru 2018 09:27
Hashim Sarkis został kuratorem wystawy Biennale Architektury 2020
fot. unsplash

Kuratorem XVII Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji został libański architekt Hashim Sarkis. Weneckie Biennale odbędzie się w 2020 r.

REKLAMA

Hashim Sarkis jest też dziekanem Wydziału Architektury i Planowania w Massachusetts Institute of Technology (MIT), prowadzi od 1998 r. również pracownię Hashim Sarkis Studios. Sarkis jest autorem wielu budynków rządowych, szkół i rezydencji. Budynek mieszkalny spod kreski Sarkis'a zaprojektowany w Tire został uznany za jeden z najbardziej znaczących budynków XXI wieku przez "The Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture". Jest autorem wielu publikacji na temat nowoczesnej architektury i urbanistyki. Sarkis był członkiem międzynarodowego jury Biennale Architettura 2016.

- Biennale zyskuje kuratora, który jest szczególnie świadomy kontrastów jakie dotykają współczesne społeczeństwo - zaznaczył Paolo Baratta, przewodniczący Biennale w Wenecji.

- Świat stawia przed architektami nowe wyzwania - stwierdził Sarkis. Z niecierpliwością czekam na współpracę z architektami z całego świata, aby wspólnie wyobrazić sobie, w jaki sposób sprostać tym wyzwaniom - dodał.

17. Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji  odbędzie się w dniach 23 maja-29 listopada 2020 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie