REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Hotele w The Warsaw HUB pierwsze w Europie z takim certyfikatem!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 08 cze 2021 12:24
Hotele w The Warsaw HUB pierwsze w Europie z takim certyfikatem!
Hotele w The Warsaw HUB są pierwszymi w Europie, które otrzymały certyfikat WELL Health-Safety Rating. fot. mat. prasowe Ghelamco
Hotele w The Warsaw HUB pierwsze w Europie z takim certyfikatem!
Hotele w The Warsaw HUB pierwsze w Europie z takim certyfikatem!
Hotele w The Warsaw HUB pierwsze w Europie z takim certyfikatem!
Hotele w The Warsaw HUB pierwsze w Europie z takim certyfikatem!

Hotele w kompleksie The Warsaw HUB w Warszawie są pierwszymi hotelami w Europie z certyfikatem WELL Health-Safety Rating.

REKLAMA

  • International WELL Building Institute™ (IWBI) potwierdziło, że Hotele Crowne Plaza i Holiday Inn Express Warsaw – The HUB oraz centrum konferencyjne znajdujące się w kompleksie The Warsaw HUB uzyskały certyfikat WELL Health-Safety Rating.
  • Są to pierwsze hotele w Europie, które otrzymały ten certyfikat. Od lipca zeszłego roku, o taką certyfikację stara się na świecie blisko 12 tysięcy obiektów.
  • Cały kompleks The Warsaw HUB spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa przeciwko COVID-19.

W praktyce, przyznany certyfikat oznacza, że goście hotelowi mają zagwarantowane maksimum bezpieczeństwa epidemiologicznego w związku z zastosowaniem specjalnych procedur, co do przebywania w obiekcie, procesów sprzątania oraz zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia w zakresie wymiany powietrza w pomieszczeniach czy specjalnych procedur kryzysowych i przywracania funkcjonowania budynku.

Przeczytaj także >> Zaglądamy do wnętrz hotelu Holiday Inn Express w kompleksie The Warsaw Hub

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że cały kompleks The Warsaw HUB spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa WELL Health-Safety Rating. To dowodzi, że bezpieczeństwo użytkowników budynków jest jednym z naszych priorytetów. Jestem dumny z tego, że nasz obiekt hotelowy jest jednym z pierwszych w Europie z tym certyfikatem. To olbrzymi sukces i gratuluję wszystkim, którzy się do niego przyczynili – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Pandemia COVID-19 uwypukliła krytyczną rolę budynków oraz osób je obsługujących i zarządzających we wspieraniu zdrowia, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia ludzi. Stwierdzono, że przenoszenie COVID-19 występuje głównie w we wnętrzach, gdzie ludzie spędzają około 90% swojego czasu.

WELL Health-Safety Rating to oparty na dowodach i zweryfikowany przez niezależną organizację program oceny dla wszystkich typów nowych i istniejących budynków, który ma na celu pomóc firmom przygotować swoje biura, centra handlowe, hotele, a nawet hale magazynowe do ponownego otwarcia i funkcjonowania w postcovidowej rzeczywistości.

– Cieszymy się i jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy certyfikat jako pierwszy hotel w Europie. Współcześni goście hotelowi zwracają szczególną uwagę na wartości niematerialne, ukierunkowane na poprawę samopoczucia i zdrowia. Jestem przekonany, że takie wyróżnienie nie tylko uatrakcyjnia inwestycję, ale przede wszystkim sam produkt usługowy – tłumaczy Marcin Szymfel, Dyrektor Generalny hoteli Crowne Plaza oraz Holiday Inn Express Warsaw.

Stworzona przez IWBI ocena bezpieczeństwa budynków WELL Health-Safety Rating opiera się na wytycznych opracowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC), globalne centra kontroli i zapobiegania chorobom, agencje zarządzania kryzysowego, a także uznane organizacje, takie jak ASTM International i ASHRAE oraz wiodące instytucje akademickie i badawcze. IWBI wykorzystał analizy swojej grupy zadaniowej ds. COVID-19, aby pomóc biznesowi i liderom branży nieruchomości zintegrować przydatne spostrzeżenia i sprawdzone strategie w walce z koronawirusem.

Za wsparcie zespołu Ghelamco oraz koordynację procesu certyfikacji WELL Health-Safety Rating dla całego kompleksu The Warsaw HUB odpowiada firma SWECO.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie