×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

IKEA wsparła program dla młodzieży

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 12 lip 2018 12:04
  • Aktualizacja: 12 lip 2018 12:05
IKEA wsparła program dla młodzieży
fot. mat. pras.

IKEA wsparła program „Pozytywni na Start”, którego celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom i eksperymentowaniu z używkami wśród młodzieży.

REKLAMA

Pedagodzy SPS Riposta ukazują swoim podopiecznym alternatywne formy spędzania czasu wolnego, rozwijając ich zainteresowania i zdolności. Młodzież nabywa wiedzę, poszerza umiejętności i sprawności psychofizyczne oraz kształtuje właściwe postawy w celu rozwijania zdrowego stylu życia.

Znaczną częścią działań SPS Riposta stanowi aktywność sportowa. Ponadto uczestnicy projektu mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych, rzemieślniczych, kulinarnych.

Obecnie furorę wśród młodzieży robią warsztaty rzemieślnicze oraz rękodzieła. Chłopcy z zapałem budują karmniki dla ptaków, a dziewczyny tworzą kartki okolicznościowe czy biżuterię. Poza tym, rozgrywki piłkarskie czy korzystanie z atrakcji rekreacyjnych m.in. wokół Jeziora Maltańskiego znajdują się w ścisłej czołówce ulubionych działań. W planach mamy wyjścia na Termy Maltańskie i pierwsze „przełamywanie lodów” w mierzeniu się z szalonymi wyścigami na maltańskich górskich saneczkach - mówi Agata Mielech, koordynator projektu "Pozytywni na Start" i prezes zarządu SPS Riposta.

W działania SPS Riposta aktywnie włączyli się pracownicy IKEA Poznań. W połowie maja wzięli udział w kreatywnym warsztacie dla 10 podopiecznych Stowarzyszenia w wieku od 11 do 18 lat. Celem warsztatu była pomoc w wygospodarowaniu przestrzeni spotkań pedagogów i podopiecznych. Pracownicy sklepu IKEA w Poznaniu przygotowali makietę 3D, która odzwierciedlała przestrzeń Stowarzyszenia. Ta miała pomóc w planowaniu umeblowania i dekorowania placówki. Oprócz aktywności związanej z urządzaniem makiety, podopieczni mogli zagrać w gry projektowe i zjeść kolację przygotowaną przez pracowników sklepu.

Dodatkowo, na początku czerwca, przeprowadzono remont placówki SPS Riposta. W prace remontowe zaangażowani byli zarówno pracownicy Stowarzyszenia, jak i pracownicy sklepu IKEA Poznań, a także wychowankowie, którzy mogli podszlifować swoje zdolności manualne, cierpliwość i dokładność. Wcześniej lokal borykał się z dużą wilgotnością, problemami z drzwiami wejściowymi i brakami w umeblowaniu.

W ramach konkursu grantowego „Zabawa to poważna sprawa” wybranych zostało pięć organizacji, które otrzymały od 20 do 50 tys. zł dofinansowania od IKEA. Organizacje te na co dzień pomagają dzieciom i młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. Konkurs jest częścią międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa”, której celem jest pomoc dzieciom w zagrożonych wykluczeniem społecznościach na całym świecie. Projekty są realizowane od 15 marca 2018 roku do 31 października 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie