REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Interaktywna projekcja na fasadzie wrocławskiej Barbary

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 lis 2021 09:26
Interaktywna projekcja na fasadzie wrocławskiej Barbary
Przez kilkanaście dni, tuż po zmierzchu, na szklanej fasadzie Barbary we Wrocławiu wyświetlane będą interaktywne obrazy wideo zmieniające się pod wpływem ruchu przechodniów. fot. mat. prasowe
Interaktywna projekcja na fasadzie wrocławskiej Barbary
Interaktywna projekcja na fasadzie wrocławskiej Barbary

Przez kilkanaście dni, tuż po zmierzchu, na szklanej fasadzie Barbary we Wrocławiu wyświetlane będą interaktywne obrazy wideo zmieniające się pod wpływem ruchu przechodniów. To część Biennale Sztyki Mediów WRO Reverso.

REKLAMA

  • Już 19 listopada rozpocznie się finałowa, dwumiesięczna, odsłona 19. edycji Biennale Sztuki Mediów WRO REVERSO.
  • Każdego wieczoru, od 19 listopada do 5 grudnia, od zmierzchu do 1 w nocy, wchodzić będzie można – całkiem dosłownie – w interakcję z projekcjami wideo na fasadzie Barbary przy ulicy Kazimierza Wielkiego.  To m.in. nawiązanie do naturalnych i zainicjowanych przez człowieka procesów zmian klimatu. 
  • Wernisaż wystawy w CS WRO odbędzie się 19 listopada o 20:00.
  • Finał największego przeglądu sztuki współczesnej w Polsce to także koncert Mikro Orchestra na konsole do gier oraz występy Kompopolex, Beniovskiej i artystów zagranicznych. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

– Jedną z możliwych form odpowiedzi na natarczywe pytania współczesności jest buntownicze: nie chcę odpowiadać na to pytanie – czytamy w opisie ostatniej w tym roku wystawy Biennale WRO, za sprawą której obejrzymy 9 premierowych międzynarodowych prac wideo i instalacji, ale również zajrzymy za kulisy Biennale WRO – do miejsc, które na co dzień są dla odbiorców niedostępne.

Zobaczymy obiekty i dokumentację wydarzeń, które tworzyły poszczególne odsłony programowe trwającego przeglądu sztuki. „nie chcę odpowiadać na to pytanie” nie jest jednak podsumowaniem, lecz kontynuacją odkrywania idei REVERSO, tropieniem #śladówcyfrowych, które zostawiają #artystkiiartyści. Wernisaż wystawy w CS WRO odbędzie się 19 listopada o 20:00. Ekspozycja będzie otwarta do 17 grudnia, od wtorku do piątku, w godzinach 12:00-18:00. 

Interaktywne projekcje wideo na fasadzie Barbary

Każdego wieczoru, od 19 listopada do 5 grudnia, od zmierzchu do 1 w nocy, wchodzić będzie można – całkiem dosłownie – w interakcję z projekcjami wideo na fasadzie Barbary przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Ciała przechodniów poruszające się w polu widzenia kamery wywoływać będą zakłócenia i zniekształcenia projekcji. Obraz powracać będzie do pierwotnej postaci, kiedy przestrzeń przed pracą będzie pusta. Degradacja obrazu i jego odzyskiwanie odnoszą się do naturalnych i zainicjowanych przez człowieka procesów: wzrostu, niszczenia i ponownej wegetacji oraz zmian klimatu.

Instalacja „Defrost” powstawała cały rok; obecnie prezentowana jest w Centralnej Bibliotece Oodi w Helsinkach – gdzie artystki jako czujnik ruchu wykorzystują kamerę termiczną – oraz na szklanej fasadzie Barbary, w ramach Biennale Sztuki Mediów WRO REVERSO.

Performatywny grudzień: koncert na konsole do gier i audiowizualny maraton
W ostatnim miesiącu wydarzeń Biennale WRO REVERSO ramy programu wyznacza para hashtagów #artystkiiartyści i #śladcyfrowy. Przed nami dwudniowy program performatywny wypełniony koncertami z udziałem lokalnych i międzynarodowych artystek i artystów REVERSO. 9 grudnia rozpocznie się koncertem odbywającym się jednocześnie w Centrum Sztuki WRO i francuskim Mains D’Oeuvre, nadawanym do dwóch miejsc jednocześnie (REVERSO REDUX #4). We Wrocławiu wystąpi grupa Mikro Orchestra, która powraca do WRO po 20 latach. W formule jam session zagra koncert na kieszonkowe 8-bitowe konsole do gier. Z kolei przebywający w Paryżu artyści w performansie „Decibane” przejmą zdalną kontrolę nad komputerem zlokalizowanym w CS WRO, wydobywając z hałasu dźwiękowo-wizualne formy. Na zakończenie odbędzie się audiowizualny koncert techno-duetu Elek Ember.

10 grudnia O 16:00 w ramach ostatniej odsłony REVERSO REDUX przeniesiemy się do miejsc do tej pory niedostępnych dla publiczności. Domowe biurko stanie się sceną dla dwójki performerów – Kazuhiro JO (prosto z Japonii) i towarzyszącej mu zdalnie z biura Centrum Sztuki WRO Beniovskiej. Muzycy będą grać jednocześnie na specjalnie przygotowanych „papierowych płytach” pozbawionych informacji akustycznej. O 20:00 w galerii CS WRO rozpocznie się performance „Field” – kanadyjski artysta Martin Messier stworzy hipnotyczny, kontemplacyjny spektakl z udziałem świateł i obrazu. Na zakończenie audiowizualnego maratonu organizatorzy przygotowali koncert na elektronikę, bioinstrumenty, samplery i głośniki doustne w wykonaniu wrocławskiego składu Kompopolex.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie