Izba Architektów RP z apelem o wsparcie dla ukraińskich architektówPropertyDesign.pl / IARP - 04-03-2022 12:30


IARP apeluje o konieczność wsparcia i niesienia bieżącej pomocy ze strony środowiska polskich architektów dla obywateli Ukrainy, dotkniętych skutkami działań wojennych.

"W związku z sytuacją stanu wojny na terenie Ukrainy informujemy, iż Prezydium Krajowej Rady Izby Architektów RP wystosowało na ręce Pana Oleksandra Pavlovich Chizhevsky’ego Prezydenta Narodowego Związku Architektów Ukraińskich pismo z zapewnieniem wsparcia dla architektów ukraińskich w obliczu sytuacji politycznej, w jakiej znalazł się ich kraj i jego obywatele" - czytamy w apelu zamieszonym na stronie internetowej IARP, który podpisała Małgorzata Pilinkiewicz, architekt IARP, prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP i  Wojciech Gwizdak, architekt IARP, sekretarz Krajowej Rady Izby Architektów RP.

W apelu wskazano na konieczność udzielenia pełnego wsparcia i niesienia bieżącej, niezbędnej pomocy ze strony środowiska polskich architektów dla obywateli Ukrainy, dotkniętych skutkami działań wojennych.

"Apelujemy zatem do architektów członków Izby Architektów RP o zaangażowanie w niesienie tej pomocy zarówno indywidualnie i bezpośrednio, jak poprzez organizacje pozarządowe i inne, w imię wolności i solidarności, prawa do życia i pracy w pokoju. Wyrażamy nadzieję, że jako reprezentanci zawodu, który buduje a nie burzy świat, również obecnie stworzymy świat w atmosferze pokoju i pomocy dla wszystkich potrzebujących, dając świadectwo przyjaźni, zrozumienia, empatii i solidarności" - czytamy dalej w apelu.

Ponadto IARP otworzył na facebooku grupę PRACA DLA ARCHITEKTA/ Warsztat Architekta, gdzie umieścił specjalny post dotyczący informacji o pracy dla architektów z Ukrainy: https://www.facebook.com/groups/1047650402393129/ IARP chce stworzyć bazę z bieżącymi informacjami dot. pracy dla architektów.