×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaką rolę w projektowaniu odgrywają zmysły?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 gru 2021 14:03
Jaką rolę w projektowaniu odgrywają zmysły?
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na minicykl dwóch wykładów poświęconych roli zmysłów w projektowaniu. Zdjęcie: Śniadanie na trawie, fot. Martyna Ochojska
Jaką rolę w projektowaniu odgrywają zmysły?

W ramach wykładów "Człowiek jako istota wielozmysłowa" i "Rola zmysłów w projektowaniu" dr Joanna Jurga opowie o wpływie klasycznych i nowo poznanych zmysłów na postrzeganie i rozumienie otaczającego świata, a także na odbiór przedmiotów i przestrzeni.

REKLAMA

Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na minicykl dwóch wykładów poświęconych roli zmysłów w projektowaniu. Spotkania prowadzi dr Joanny Jurga.

W ramach wykładów "Człowiek jako istota wielozmysłowa" (14.12.2021, godz.18.00) oraz "Rola zmysłów w projektowaniu" (21.12.2021, godz. 18.00) prowadząca przedstawi zmysły klasyczne, jak i nowo poznane, oraz opowie o ich wpływie na postrzeganie i rozumienie otaczającego świata, a także na odbiór przedmiotów i przestrzeni.

Celem wykładów jest przybliżenie odbiorcom pojęć, takich jak design synestetycznym, neuroarchitektura i proksemika, oraz pokazanie możliwości zastosowania ich w pracy projektowej i życiu codziennym.

Oba wykłady dostępne będą on-line na profilu na Facebooku i kanale YouTube Galerii Sztuki Wozownia.

O prowadzącej wykłady

Dr Joanna Jurga to projektantka produktu i przestrzeni, badaczka w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczyni w School of Form. Specjalistka projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa. W swojej pracy chętnie porusza zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego.

Analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Mobilnej Stacji Badawczej Lunares. Nauczycielka medytacji i pasjonatka kosmosu. Współpracowała przy projektach badawczych z infuture hatalska foresight institute i Instytutem Kontekstów Pracy. Wyróżniona na międzynarodowych wystawach i festiwalach, takich jak Łódź Design Festival, Gdynia Design Days czy Dutch Design Week. Finalistka konkursów MakeMe, Young Polish Designer, Innovation Ad oraz Jutronauci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie