REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Jerzy Muzyk zastąpi Elżbietę Koterbę. Będzie sprawował szczególny nadzór nad architekturą i urbanistyką

  • Autor: PAP
  • 27 sie 2018 09:55
Kraków, fot. pixabay.com

Jerzy Muzyk został nowym zastępcą prezydenta Krakowa ds. rozwoju miasta – poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Muzyk zastąpi odwołaną na początku sierpnia Elżbietę Koterbę.

REKLAMA

Nowy zastępca będzie sprawował szczególny nadzór nad Wydziałem Architektury i Urbanistyki, Biurem Planowania Przestrzennego i zagadnieniami planistycznymi, a także nad: Wydziałem Geodezji, Wydziałem Rozwoju Miasta, Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziałem Kształtowania Środowiska i Wydziałem ds. Jakości Powietrza.

Majchrowski zapowiedział, że w najbliższym tygodniu jego nowy zastępca zapozna się z kwestiami związanymi z planowaniem przestrzennym w Krakowie, przede wszystkim ze sprawami związanymi z terenami zielonymi i Kazimierzem.

"Materia jest mi znana, ale diabeł tkwi w szczegółach; a każdą kwestię trzeba z punktu widzenia dokumentacyjnego przeanalizować" - powiedział Muzyk. Dodał, że o swoich planach będzie informował, kiedy odbędzie rozmowy ze współpracownikami. Majchrowski trzy tygodnie temu zwrócił się do Muzyka z zapytaniem, czy obejmie funkcję.

Jerzy Muzyk (ur. 1963 r.) jest prawnikiem z aplikacją sędziowską, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nowy zastępca prezydenta ds. rozwoju miasta zna również specyfikę pracy w samorządzie gminnym. Od 1990 r. współtworzył kolegium odwoławcze przy sejmiku samorządowym województwa krakowskiego.

W późniejszych latach zajmował się branżą ubezpieczeniową, m.in. kierował oddziałem firmy Warta w Krakowie. W latach 2003-2005 pełnił funkcję dyrektora Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa. Potem prowadził kancelarię radcy prawnego. Jerzy Muzyk wchodzi w skład prezydium stałego Sądu Polubownego (Arbitrażowego) przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

Muzyk jest żonaty, ma dwoje dzieci. Prywatnie interesuje się piłką nożną, jest kibicem polskiej reprezentacji i wszystkich krakowskich drużyn piłkarskich. Jest miłośnikiem polskiej literatury, lubi muzykę rockową i popową.

6 sierpnia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski odwołał Elżbietę Koterbę ze stanowiska swojego zastępcy. Jego decyzja była podyktowana możliwością "niedopuszczalnego konfliktu interesów" - pracownia pod przewodnictwem architekta Andrzeja M. Chołdzyńskiego, związana z najbliższą rodziną Koterby, wygrała konkurs na projekt osiedla Spacerowa. Powstanie ono w Krakowie w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. To pierwsza inwestycja realizowana w stolicy Małopolski w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Koterba - jak czytamy w oświadczeniu Majchrowskiego - aktywnie uczestniczyła w imieniu miasta w rozmowach z inwestorem na temat tej gigantycznej inwestycji i jej skutków dla Krakowa oraz mieszkańców dzielnicy.

Majchrowski zapowiedział, że od tej pory negocjacje z BGK Nieruchomości będą się toczyć pod jego osobistym nadzorem.

Koterba pełniła funkcję zastępcy prezydenta Krakowa od 2010 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie