REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jest praca dla architektów. Te pracownie szukają pracowników

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 26 kwi 2021 09:44
Jest praca dla architektów. Te pracownie szukają pracowników
Pracownie architektoniczne aktywnie rekrutują nowych pracowników. fot. Shutterstock

Rynek pracy w branży architektonicznej wydaje się odporny na pandemię. Jak się okazuje, sporo pracowni architektonicznych szuka pracowników.

REKLAMA

Pandemia koronawirusa namieszała w każdej dziedzinie naszego życia, nie pozostając bez wpływu również na rynek pracy. Najgorzej było w marcu i kwietniu ubiegłego roku, kiedy wiele firm decydowało się na bardziej lub mniej drastyczne kroki, czy to redukując zatrudnienie, czy zmniejszając poziom wynagrodzeń. W szerszym spojrzeniu rynek pracy zdaje się znosić koronawirusa jednak względnie dobrze, a Polska ma obecnie najniższy wskaźnik bezrobocia w całej UE Sytuacja w branży architektonicznej zdaje się to potwierdzać. Pracownie architektoniczne aktywnie rekrutują nowych pracowników.

Przeczytaj także >> Nagroda architektoniczna Miesa van der Rohe 2022: oto wszystkie nominacje z Polski

Pracownia Konior Studio pod koniec minionego tygodnia ogłosiła w mediach społecznościowych nabór na stanowiska architekt oraz architekt prowadzący. Jest szansa na dołączenie do liczącego blisko 30 architektów zespołu doświadczonej i wielokrotnie nagradzanej pracowni.

Również na dwie pozycje rekrutuje Kuryłowicz&Associates. Pracownia poszukuje Architekta oraz Asystenta architekta. Kuryłowicz&Associates we współpracy z Torprojekt dwa nowe przystanki w ramach wielkiej modernizacji warszawskiej linii średnicowej, pracy zatem z pewnością nie zabraknie.

Nowego pracownika szuka również pracownia DWAA Architekci. Autorzy m.in. koncepcji nowej stacji Warszawa Zachodnia rekrutują na stanowisko Architekt.

Zatrudnia również wrocławska pracownia MIXD specjalizująca się w projektowaniu wnętrz handlowych, biurowych oraz z segmenty hospitality. Jak przyznają sami, w dużym tempie przybywa nowych projektów. Firma poszukuje obecnie osób na stanowisko designer i design manager.

Na dwie pozycje rekrutuje również inna wrocławska pracownia. Mające na swoim koncie m.in. projekty sportowe, infrastrukturalne, biurowe, i urbanistyczne  biuro JSK Architekci poszukuje architekta kreatywnego do pracy przy projektach konkursowych oraz oraz Asystenta Architekta.

Pracowników szuka również uznana gdyńska pracownia Arch-Deco. W ubiegłym tygodniu firma poinformowała o rekrutacji na dwa stanowiska, architekta i asystenta architekta, na swoim profilu w serwisie społecznościowym facebook.

Młodzi architekci szukający doświadczenia mogą teraz zdobyć szlify w zawodzie w jednej z uznanych polskich pracowni architektonicznych, nominowanej w trwającej edycji plebiscytu na Europejską Nagrodę im. Miesa van der Rohe. Małeccy Biuro Architektoniczne poszukują bowiem stażystów i praktykantów.

Nowych pracowników poszukuje również pracownia ZOA Architekci (dawniej OPEN Architekci). Mające na swoim koncie zarówno lokalne projekty, jak i przedsięwzięcia w takich krajach jak Nigeria, Ghana czy Demokratyczna Republika Konga biuro rekrutuje na stanowiska architekta prowadzącego oraz asystentów architekta.

Wciąż zatrudnia także pracownia Toprojekt, stojąca m.in. za projektem nowego realizowanego dworca Częstochowa Główna, a także docenianego na arenie krajowej i międzynarodowej (nominacja do nagrody im. Miesa van der Rohe w 2019 roku) ekologicznego przedszkola w Żorach-Kleszczówce. 

Trwa również rekrutacja pracowników na dwa stanowiska w krakowskiej pracowni Iliard Architecture & Interior Design. Pracownia, która stoi m.in. za projektem najbardziej proekologicznego budynku w Polsce, AFI V. Offices, oraz licznymi projektami wnętrz hotelowych w kraju i za granicą szuka architekta specjalisty fit-out oraz architekta prowadzącego.

Pracowników zatrudni także studio badawczo-projektowe Workplace specjalizujące się kształtowaniu środowisk pracy. Jak wyjaśniają jego przedstawiciele, poszukiwani są ludzie "o wszechstronnych kompetencjach - architekci z zacięciem badawczym i umiejętnościami projektowymi". 

Architekta oraz asystenta architekta poszukuje również studio z bogatym doświadczeniem w projektowaniu w kraju i za granicą, Q2 Studio, mająca na swoim koncie m.in. współpracę z MVRDV przy Concordii Design. Dołączając do kilkunastoosobowego zespołu projektantów nowi pracownicy będą mieli szansę pracować przy projektach obiektów hotelowych, usługowych i mieszkaniowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie