×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kadry z placu budowy łódzkiej Fuzji na specjalnej wystawie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 paź 2022 12:43
  • Aktualizacja: 16 paź 2022 12:55
Kadry z placu budowy łódzkiej Fuzji na specjalnej wystawie
Kadry z budowy Fuzji, fot. mat. prasowe Echo Investment

Do końca października w Fuzji można oglądać kadry z placu budowy inwestycji. Echo Investment zorganizowało wystawę fotograficzną ilustrująca codzienną pracę budowlańców.

REKLAMA

  • W Fuzji ruszyła właśnie wystawa fotograficzna ilustrująca codzienną pracę budowlańców. Kadry z placu budowy można oglądać do końca października.
  • Fotografie zostały zainstalowane na 13 podwójnych drzwiach będących częścią zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera z 1910 roku, do której można dojść od ulicy Milionowej 6a.
  • Na terenie Fuzji rewitalizowanych jest 15 historycznych budynków, które po zakończonych pracach zyskają nowe funkcje.
  • Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment spod kreski Medusa Group prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera.

W samym sercu Łodzi trwa jedna z największych i najbardziej wymagających inwestycji budowlanych - rewitalizacja 8-hektarowego terenu po dawnych zakładach włókienniczych Karola Scheiblera.

W Fuzji ruszyła właśnie wystawa fotograficzna ilustrująca codzienną pracę budowlańców przy inwestycji, fot. mat. prasowe Echo Investment
W Fuzji ruszyła właśnie wystawa fotograficzna ilustrująca codzienną pracę budowlańców przy inwestycji, fot. mat. prasowe Echo Investment

Nowa wielofunkcyjna przestrzeń miejska powstaje dzięki zaangażowaniu wielu zespołów ludzi, w tym pracy ekip budowlanych. Spółka Echo Investment z okazji Dnia Budowlańca postanowiła wyróżnić tych, którzy każdego dnia cegła po cegle odzyskują to historyczne miejsce na nowo i przywracają je do życia. W Fuzji ruszyła właśnie wystawa fotograficzna ilustrująca codzienną pracę budowlańców. Kadry z placu budowy można oglądać do końca października.

Wrażliwe roboty na historycznej zabudowie

Na terenie Fuzji rewitalizowanych jest 15 historycznych budynków, które po zakończonych pracach zyskają nowe funkcje. W kompleksie docelowo pojawi się też łącznie 7 nowo wybudowanych obiektów, budynki mieszkalne oraz przestrzenie biurowe. Niektóre z nich oddane zostały już do użytkowania.

Niezwykle delikatne i wrażliwe roboty wykonywane na historycznej zabudowie wymagają najlepszej klasy specjalistów, którzy na placu budowy muszą wykazać się niezwykłą precyzją, doświadczeniem i rzemiosłem pracy. To właśnie z myślą o nich Echo Investment postanowiło zorganizować bezpłatną i dostępną dla wszystkich wystawę fotografii, którą oglądać można na zewnętrznym terenie kompleksu.

Kadry z placu budowy to zatrzymane chwile, na których obiektyw uchwycił budowlańców podczas ich codziennej pracy. Fotografie zostały zainstalowane na 13 podwójnych drzwiach będących częścią zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera z 1910 roku, do której można dojść od ulicy Milionowej 6a.

- Budowniczowie Fuzji na co dzień są anonimowi, ale to dzięki ich pracy i staraniom możemy podziwiać ukryte od ponad wieku piękno historycznej zabudowy secesyjnego kompleksu. Wystawa, którą prezentujemy z okazji „Dnia Budowlańca” jest wyrazem podziękowania dla tych, którzy osobiście każdego dnia przywracają świetność tej zabytkowej pofabrycznej przestrzeni. Poprzez wystawę chcemy też pokazać ludziom, jak od zaplecza wygląda plac budowy. Zdjęcia naszych bohaterów z dumą prezentujemy użytkownikom kompleksu, a także gościom odwiedzającym Fuzję – mówi Weronika Ukleja–Sałak, Recznik Prasowy Echo Investment.

Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment spod kreski Medusa Group prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Multifunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy i zyskuje nowe funkcje.

Kadry z budowy Fuzji, fot. mat. prasowe Echo Investment
Kadry z budowy Fuzji, fot. mat. prasowe Echo Investment

Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie