REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kanye West projektuje auto z... piany

  • Autor: PAP
  • 09 lip 2022 13:48
Kanye West projektuje auto z... piany
fot. Unsplash

Raper, biznesmen, projektant mody i były kandydat na prezydenta USA nie przestaje zaskakiwać pomysłami. Właśnie zaprezentowano pierwsze szkice samochodu, który jego firma zamierza produkować w Stanach Zjednoczonych.

REKLAMA

  • Kanye West zaprezentował pierwsze szkice samochodu.
  • Firma zamierza produkować auto z nietypowego tworzywa w Stanach Zjednoczonych.

Auto Donda Foam Vehicle swoją nazwą nawiązuje do tytułu dziesiątego albumu studyjnego amerykańskiego rapera (płyta "Donda" została wydana w sierpniu ubiegłego roku). Tak nazywa się także stworzona w 2012 firma projektowa Westa, która - według ówczesnych słów artysty na Twitterze - ma "upraszczać i poprawiać estetycznie wszystko, co widzimy, smakujemy, dotykamy i czujemy". Ale przede wszystkim tak na imię ma matka wokalisty.

W zaprezentowanej właśnie przez Westa koncepcji Donda Foam Vehicle owo "upraszczanie", rozumiane jako dążenie do minimalizmu, widać od razu. Na pierwszy rzut oka auto wygląda bowiem jak prosta, masywna zabawka na ogromnych kołach, wystrugana z drewna… Choć karoseria tego wehikułu powstać ma nie z drewna, tylko z tajemniczego, plastycznego tworzywa, nazwanego tu "foam" (pianą).

Plan skonstruowania takiego samochodu West obwieścił przy okazji mianowania nowym szefem ds. wzornictwa przemysłowego w firmie Donda Stevena Smitha, uznanego projektanta… obuwia sportowego.

Czy samochód faktycznie powstanie? Prezentacji jego koncepcji jak na razie towarzyszy tylko jedno enigmatyczne zdanie: "Wymyślone, zaprojektowane, wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych. Amen".

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie