×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Klimat Włoch w przedwojennej warszawskiej kamienicy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 20 lip 2022 12:49
Klimat Włoch w przedwojennej warszawskiej kamienicy
Restauracja La Luce, ul. Poznańska, Warszawa, fot. mat. prasowe

Przedwojenna warszawska kamienica skrywa klimatyczne miejsce, gdzie wśród stylowych mebli i nastrojowych dodatków można zasmakować prawdziwie włoskich przysmaków.

REKLAMA

  • W Warszawie ruszyła nowa włoska restauracja La Luce.
  • Restauracja znajduje się w przedwojennej kamienicy, której pierwszym właścicielem był Boruch Zybert.
  • Stylowe meble, elegancki bar, klimatyczne dodatki i akcenty światła czynią to miejsce idealnym do spędzenia czasu w iście włoskim, wysmakowanym stylu.

Restauracja, która funkcjonowała jako Prosciutteria teraz zmienia swoje oblicze. Nowa nazwa, La Luce – obrazuje nowe podejście do tematu i tworzy ristorante z prawdziwego zdarzenia. To hołd dla włoskiej kuchni, miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają rozmawiać, spotykać się i dobrze zjeść.

Restauracja La Luce, ul. Poznańska, Warszawa, fot. mat. prasowe
Restauracja La Luce, ul. Poznańska, Warszawa, fot. mat. prasowe

Bogactwo smaków kuchni włoskiej stało się inspiracją dla stworzenia menu restauracji. La Luce chce być jak najbliższej Włoch - dlatego dania przygotowane przez top chefów Jakuba Bondziula i jego zastępcy Wojciecha Świsiulskiego powstają na bazie lokalnych produktów ze słonecznej Italii lub są własnoręcznie przyrządzane, zgodnie z włoską sztuką kulinarną. Potrawy są niezaprzeczalnie wyjątkowe, a każda z nich jest dopracowana w najmniejszym detalu, aby zapewnić Gościom niezapomniane doznania smakowe.

Restauracja znajduje się w przedwojennej kamienicy, której pierwszym właścicielem był Boruch Zybert. Powstała w latach 1903-1904 i zlokalizowana jest w sercu Warszawy, przy ul. Poznańskiej 37. W budynku można znaleźć ślady dawnych mieszkańców, m.in. piękny zabytkowy piec kaflowy, który wcześniej znajdował się w mieszkaniu poety Mirona Białoszewskiego i stał się inspiracją do napisania wielu wierszy.

Zarówno oryginalne mury La Luce, jak i intrygująco urządzone wnętrze sprawiają, że restauracja wyróżnia się na tle innych lokali niecodzienną atmosferą. Stylowe meble, elegancki bar, klimatyczne dodatki i akcenty światła czynią to miejsce idealnym do spędzenia czasu w iście włoskim, wysmakowanym stylu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie