REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kolejna gwiazda architektury w Polsce. Tym razem Juho Grönholm z ALA Architects

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 kwi 2018 14:00
fot. Fotolia

W kwietniu br. wykład w Katowicach wygłosi założyciel pracowni ALA Architects - Juho Grönholm. To właśnie on kierował projektem drugiego pod względem znaczenia i skali inwestycji obiektu kulturalnego w Norwegii – teatru i sali koncertowej w Kristiansand na południu kraju.

REKLAMA

SARP Katowice zorganizował kolejny wykład z cyklu Mistrzowie Architektury. Wiosenna sesja Mistrzów Architektury stoi pod znakiem norweskich sal koncertowych. Po marcowej opowieści na temat opery w Oslo, w kwietniu wykład w Katowicach wygłosi założyciel pracowni ALA Architects - Juho Grönholm.

Pracownia ALA Architects, z siedzibą w Helsinkach, została założona w 2005 roku. Dzisiaj tworzy ją trzech partnerów oraz 40 architektów reprezentujących 14 różnych narodowości. Projektanci specjalizują się między innymi w projektach obiektów kulturalnych oraz lotnisk.

Dewizą projektową Juho Grönholm’a jest uczynienie Helsinek lepszym miastem do życia. Swój cel realizuje poprzez liczne projekty, z których jednym z najnowszych jest niedawna rozbudowa głównego lotniska w Finlandii – Helsinki Airport. Prywatnie Grönholm jest miłośnikiem teatru. Swoją pasję łączy z architekturą, specjalizując się w projektowaniu obiektów teatralnych oraz scenografii do przedstawień. Poza wspomnianym na początku teatrem w Kristiansand, nasz Mistrz Architektury zrealizował też teatr miejski w fińskim Lappeenranta. Obecnie pracuje nad projektami nowych stacji metra w Helsinkach.

Ciekawostką jest fakt, że tuż przed założeniem ALA Architects, Juho Grönholm zdobywał doświadczenie pracując u Rainer’a Mahlamäki.

Wykład odbędzie się w środę 25 kwietnia o godz. 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Aby wziąć udział w wykładzie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie