REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kolejny sukces na koncie. Polski design znów doceniony

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 kwi 2018 12:36
Kolejny sukces na koncie. Polski design znów doceniony
fot. mat. prasowe
Kolejny sukces na koncie. Polski design znów doceniony
Kolejny sukces na koncie. Polski design znów doceniony
Kolejny sukces na koncie. Polski design znów doceniony

Panele akustyczne EHØ otrzymały nagrodę Red Dot Award Product Design 2018. To całkowicie polski wynalazek. Autorami pomysłu są krakowscy przedsiębiorcy z firmy DeDe Furniture. Za projekt odpowiadają polscy projektanci ze studia To-Do Product Design.

REKLAMA

Produkt nie tylko dostał słynną Czerwoną Kropkę, ale jako jeden z 45 na ponad 6300 zgłoszonych został uhonorowany specjalnym wyróżnieniem „Honourable Mention” za szczególnie dobre wykonanie w aspekcie prac projektowych.

- Słynną Czerwoną Kropkę 2018 otrzymał nowy wzór paneli EHØ, który właśnie wprowadziliśmy do sprzedaży. Dla nas to niebywały sukces, zwłaszcza, że w tym roku zdobyliśmy też nagrody iF Desing Award oraz Must Have. Grono niezależnych ekspertów potwierdziło, że panele podobają się na międzynarodowych rynkach i wpisują w trendy zapotrzebowania na tego typu produkty. Rozwój firmy idzie w dobrym kierunku. Otrzymane tytuły pozwolą uwiarygodnić markę EHØ w oczach klientów i ułatwią im dokonanie wyboru naszej oferty – powiedział Paweł Małek, prezes De De Furniture

- Red Dot to szczególna nagroda, bo docenia również poziom współpracy między projektantem i producentem. Cieszy nas, że efekt naszej pracy spotkał się z wysoką oceną międzynarodowych ekspertów zasiadających w jury konkursu. Panele EHØ są dowodem, że tylko układ oparty na zaufaniu pomiędzy projektantem a producentem może się skończyć takim sukcesem – powiedziała Katarzyna Jakubowska z To Do Product Design.

Red Dot Design Award, zwana też „Oscarem designu” uważana jest za jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Co roku do konkursu zgłasza się kilka tysięcy chętnych. W 2018 o tytuł ubiegało się ponad 6300 produktów z 59 krajów. Prace oceniało 39 osobowe jury złożone z wybitnych ekspertów designu z całego świata. W rezultacie w sumie 69 zgłoszeń, czyli zaledwie 1,1 proc. otrzymało najwyższą nagrodę w konkursie, Red Dot: Best of the Best. "Czerwona kropka", która oznacza dobrą jakość projektu, została przyznana 1 684 razy, a 45 obiektów otrzymało wyróżnienie „Honourable Mention” za szczególnie dobre wykonanie w aspekcie prac projektowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie