REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kółko kulturowe - podróż po dziedzictwie z Łukaszem Nowickim

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 15 sty 2021 15:30
Kółko kulturowe - podróż po dziedzictwie z Łukaszem Nowickim
Fot. mat. prasowe

Najnowszej serii podcastów Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Kółko kulturowe ma na celu odpowiedź na wiele trudnych pytań o nasze dziedzictwo kulturowe. Cykl poprowadził Łukasz Nowicki.

REKLAMA

Chcesz dowiedzieć się więcej o dziedzictwie niematerialnym? Ciekawi Cię kim jest społeczny opiekun zabytków? Zadajesz sobie pytania jak wygląda zwiedzanie po ponowoczesności? A może zastanawiasz się jak dziedzictwo przenika do kultury masowej? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w najnowszej serii podcastów Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Kółko kulturowe. Cykl poprowadził Łukasz Nowicki, aktor filmowy i teatralny, lektor, prezenter oraz jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego dubbingu.

Zachęcamy do zapoznania się z tematami serii:

Co to znaczy być społecznym opiekunem zabytków?

Zastanawiasz się, kim tak naprawdę jest społeczny opiekun zabytków? Jaka jest jego rola i w jaki sposób można nim zostać? Agnieszka Wargowska-Dudek – animatorka, menadżerka, choreografka, autorka książek – krok po kroku opowiada na często zadawane pytania.

Dziedzictwo niematerialne – odwieczny towarzysz

Jaki wpływ ma tradycja i kultura naszych przodków na codzienność? Z jakich źródeł czerpiemy i co nas kształtuje? dr Joanna Dziadowiec-Greganić – antropolożka kultury, kulturoznawczyni, menedżerka i animatorka kultury – zwraca uwagę jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa tradycja, zwyczaje czy obyczaje.

Dziedzictwo kulturowe w popkulturze

Jak dziedzictwo przenika do kultury masowej? Jaki wspólny mianownik mają Indiana Jones, Mona Lisa i Wiedźmin? Warto poznać spojrzenie na ten temat Katarzyny Zarzyckiej – historyczki sztuki, animatorki kultury, autorki wielu publikacji oraz projektów i ścieżek edukacyjnych.

Jak zwiedzamy w ponowoczesności?

Jak jest rola mediów społecznościowych w turystyce kulturowej? Jak bardzo Internet wpływa na nasz odbiór dziedzictwa kulturowego i w jaki sposób powinniśmy posługiwać się tym narzędziem w planowaniu naszych kulturowych podróży? O aspektach nowoczesnego zwiedzania mówi Barbara Łepkowska – historyczka sztuki, absolwentka edukacji artystycznej ASP w Krakowie, animatorka kultury, edukatorka muzealna.

Wszystkie podcasty znajdują się na stronie www.edu.nid.pl/inspiracje/kolko-kulturowe-podcasty-o-dziedzictwie oraz na kanale YouTube Narodowego Instytutu Dziedzictwa https://www.youtube.com/user/tvnid .

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie