Konkurs Roca One Day Design Challenge przeniesiony z powodu koronawirusaPropertydesign.pl - 04-03-2020 11:10


Mający odbyć się 28 marca konkurs Roca One Day Design Challenge został przeniesiony na późniejszy termin. Decyzję podjęto w związku z globalną sytuacją i rozwojem koronawirusa.

Trzecia polska edycja międzynarodowej inicjatywy Roca One Day Design Challenge miała się odbyć 28 marca w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Firma poinformowała dzisiaj, że w związku z globalną sytuacją i rozwojem koronawirusa, zmuszona jest do przeniesienia terminu konkursu. Organizator dodaje, że wierzy iż taka decyzja pozwoli na organizację konkursu w lepszym okresie i zapewni jego wysoką jakość, a jej podjęcie podyktowane było troską o uczestników, wszystkich zaangażowanych w organizację oraz prawidłowy przebieg konkursu. 

Zainicjowany przez markę globalną Roca plebiscyt stawia wyzwanie stworzenia oryginalnych rozwiązań i innowacyjnych koncepcji do przestrzeni łazienkowej, tylko w jeden dzień! Konkurs jest przeznaczony dla studentów wzornictwa i architektury, młodych profesjonalistów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Zadanie konkursowe dotyczą zagadnienia przestrzeni łazienkowej, a założenia są ogłaszane rano w dniu konkursu. Największym wyzwaniem dla uczestników jest presja czasu. Każdy uczestnik może projektować sam lub w grupie (max. 2 osobowej). Najważniejszymi kryteriami, którymi kierują się członkowie Jury są: oryginalność, design i walory użytkowe koncepcji. 

Późniejszy termin imprezy ma zostać podany wkrótce.