REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Konkurs Young Design 2022 ze wsparciem

  • Autor: PAP
  • 03 paź 2022 15:28
Konkurs Young Design 2022 ze wsparciem
Polska Fundacja Narodowa fundatorem jednej z nagród konkursu Young Design 2022, fot. shutterstock

Polska Fundacja Narodowa jako partner konkursu Young Design ufundowała jedną z nagród w kolejnej edycji organizowanej co roku przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego rywalizacji młodych projektantów – powiedział w piątek PAP Temistokles Brodowski z PFN.

REKLAMA

Konkurs, skierowany do studentów i absolwentów kierunków wzornictwo, sztuka, grafika, malarstwo oraz architektura, ma za zadanie wspierać młodych projektantów w rozwinięciu kariery - dodał.

Przypomniał, że w piątek wieczorem w Warszawie odbędzie się uroczysta gala i rozstrzygnięcie konkursu, a nagrodzone projekty do końca października będzie można obejrzeć w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego na wystawie pokonkursowej.

"Polska Fundacja Narodowa promuje polskich projektantów. Szczególnie zależy nam, aby młodzi reprezentanci szkoły polskiego designu otrzymali możliwość tworzenia produktów i obiektów konkurujących z dziełami ich zagranicznych kolegów" - powiedział PAP prezes PFN Marcin Zarzecki.

Nagroda jest konkretnym wsparciem finansowym, ale przede wszystkim wyrazem uznania dla młodych, polskich talentów - dodał nie wymieniając jej laureata.

Wiceprezes PFN Michał Góras powiedział, że głównym celem zaangażowania Fundacji w konkurs jest przyczynienie się do wzrostu znaczenia polskiego designu, nie tylko w naszym kraju, ale również na arenie międzynarodowej.

Brodowski przypomniał, że oprócz tego kto otrzymał nagrodę prezesa Fundacji wieczorem okaże się jakie inne projekty nagrodziła kapituła konkursu i kto otrzyma m.in. stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej przyznawane przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Tegorocznym tematem konkursu jest "Dobrostan" i projekty inspirowane działalnością Ignacego Łukasiewicza - farmaceuty, przedsiębiorcy, założyciela pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej i wynalazcy lampy naftowej i działaczem niepodległościowym. Jego wszechstronna działalność skupiała się na podnoszeniu jakości życia. W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Łukasiewicza, jest on też patronem roku 2022.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie