REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Krzesła Grupy Nowy Styl na stadionach w Katarze

  • Autor: PAP
  • 06 kwi 2017 16:45
Krzesła Grupy Nowy Styl na stadionach w Katarze
Stadiony w Lyonie i Nicei na których rozgrywano mecze Euro 2016 zostały wyposażone w krzesła Abacus marki Forum Seating (Grupa Nowy Styl) fot. Grupa Nowy Styl

Krzesła marki Forum Seating należącej do Grupy Nowy Styl z Krosna zostaną zainstalowane na trzech stadionach w Katarze, na których rozgrywane będą w 2022 r. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W sumie zainstalowanych zostanie 140 tys. krzeseł.

REKLAMA

Krzesła będą produkowane przez firmę Coastal Qatar w nowej fabryce działającej w Industrial Area w Ar-Rayyan. To spółka, z którą współpracuje Nowy Styl. Krzesła, które tam powstają, są produkowane na licencji polskiej firmy.

Jak poinformował prezes Grupy Nowy Styl Adam Krzanowski, krzesła polskiej marki na pewno będą zamontowane na trzech stadionach budowanych na katarskie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

"Przetargi na pozostałe stadiony nie są jeszcze rozstrzygnięte. Podstawowy model krzesła Abacus, który znajdzie się na tych trzech stadionach, będzie produkowany w Katarze. Natomiast z Polski będziemy dostarczać cały asortyment dodatkowy, taki jak fotele VIP czy stanowiska prasowe" - podkreślił.

Krzesła zostaną zamontowane na stadionach Al Bayt (60 tys. miejsc), Al Rayyan oraz Al Wakrah (po 40 tys. miejsc). Obiekty są obecnie budowane.

Jak zaznaczył Jakub Rachfalik, dyrektor zarządzający Forum Seating, jako pierwszy będzie wyposażany stadion Al Wakrah. "Prace związane z przygotowaniem montażu mają się rozpocząć w kwietniu 2018 roku. To będzie przepiękny obiekt nawiązujący do symboliki morza - aranżacja trybun będzie przypominała fale ułożone z krzeseł w trzech kolorach - niebieskim, granatowym i białym; stadion zwieńczy dach przypominający perłę" - dodał.

Krzesła Abacus są to komfortowo wyprofilowane siedziska wykonane z polipropylenu, które po złożeniu zapewniają szerokie przejścia w rzędach. Są odporne na warunki atmosferyczne i czynniki mechaniczne.

Krzesła Abacus dotychczas zamontowano na stadionach m.in. we Francji, Finlandii, Irlandii, na Węgrzech, w Kazachstanie, Turcji, Bułgarii i w Polsce. Zostały zainstalowane m.in. na dwóch obiektach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2016 - w Nicei i Lyonie.

Rachfalik zaznaczył, że na trybunach VIP znajdą się krzesła o podwyższonym standardzie. "Będą miały nakładki tapicerskie, które produkujemy w Polsce - Abacus Silver, Gold oraz Oscar VIP zaprojektowane przez polską pracownię Charaziak Design. Zajmujemy się także przygotowaniem specjalnych krzeseł dla rodziny królewskiej, ale na razie nie możemy zdradzać szczegółów. Pod siedziskami znajdą się specjalne otwory wentylacyjne lub klimatyzacyjne, które będą chłodziły kibiców podczas rozgrywanych meczy" - podkreślił.

Rola polskiej grupy dotycząca współpracy z katarską firmą Coastal nie ograniczała się tylko do udzielenia licencji na krzesła. Zakres współpracy przy budowie fabryki był znacznie szerszy. Jak tłumaczy Rachfalik, polscy eksperci brali udział w wyborze i testach maszyn wtryskowych do produkcji krzeseł.

"Rekomendowaliśmy firmie Coastal zakup konkretnych rozwiązań od producenta z Austrii - zdecydowanego lidera w swojej branży, który wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Te same modele od kilku lat doskonale sprawdzają się także w naszej fabryce w Jaśle. Coastal zdecydował się na tę technologię. Nasi specjaliści wielokrotnie byli w rejonie Zatoki Perskiej i wspólnie z inżynierami z Coastal pracowali nad ustawieniem maszyn, uruchomieniem linii produkcyjnej oraz jej optymalizacją. Zależało nam na połączeniu maszyn w taki sposób, żeby proces produkcji zajmował jak najmniej czasu" - dodał.

Forum Seating należy do Grupy Nowy Styl, europejskiego lidera w zakresie kompleksowych rozwiązań meblowych dla przestrzeni biurowych oraz miejsc użyteczności publicznej. Produkuje fotele do sal koncertowych i wykładowych, kin oraz teatrów, a także siedziska do obiektów sportowych, krzesła stadionowe, trybuny teleskopowe oraz widownie mobilne. Przychód ze sprzedaży całej Grupy za 2016 wyniósł 317 mln euro.

Forum Seating dostarczyła siedziska na dwa stadiony Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w RPA w 2010 roku, na wszystkie polskie stadiony Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, na dwa stadiony Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2016 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie