Krzesła z sieci rybackich: sposób skandynawskiej marki na recyklingPropertyDesign.pl - 22-04-2021 13:07


Wywodząca się z Danii sieć handlowa JYSK stawia na recykling. W ofercie firmy znajduje się krzesło, którego siedzisko wykonane jest z przetworzonych sieci rybackich.

Sieci kupowane są i odbierane w portach, dzięki temu zużyte ich części nie trafiają do oceanów i nie zanieczyszczają środowiska wodnego. Każdy element krzesła powstał z myślą o środowisku. Poza głównym siedziskiem z przetworzonego surowca, podłokietniki wykonane są z drewna z certyfikacja FSC. Rama jest aluminiowa, dzięki czemu jest bardzo trwała, lekka i nie rdzewieje.

Przeczytaj także >> Zrównoważony rozwój według Zalando, H&M i Ralph Lauren. Czas na zielone koncepty, eko design i biodegradowalność

Wszystko zostało zaprojektowane w taki sposób, aby ułatwić użytkownikowi produktu późniejszy recykling. Elementy można łatwo zdemontować i oddzielić od siebie poszczególne materiały dla właściwej ich utylizacji. Dodatkowo, łatwy demontaż wspomaga ewentualne naprawy, czy dokonywanie zmian stylizacyjnych w poszczególnych elementach krzesła.

Krzesło wpisuje się w skandynawskie minimalistyczne oraz funkcjonalne podejście do aranżacji przestrzeni. Chociaż pochodzi z kolekcji ogrodowej - może być używane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Krzesło SADBJERG zostało wyprodukowane przez ScanCom, spółkę w ramach Grupy Lars Larsen, do której należy również JYSK. ScanCom prowadzi szereg działań dla zwiększania innowacyjnej produkcji bazujacej na zrównoważonym rozwoju.