Legendarny gdański klub Rudy Kot przejdzie gruntowny remontRedakcja PropertyDesign.pl/UM Gdańsk - 13-09-2021 10:02


Kino studyjne, klub, sklep, wydawnictwo, studio muzyczne, bar bistro i kawiarnia powstaną w dawnym klubie Rudy Kot przy ulicy Garncarskiej w Gdańsku do końca 2022 roku.

KOT - bo tak będzie nazywał się nowy klub przy Garncarskiej - ma być kontynuacją bogatej historii poprzednika, ale w nowej odsłonie i formule dostosowanej do współczesnych, europejskich trendów.

Zarządcą miejskiego budynku przy ul. Garncarskiej 18/20 w Gdańsku od połowy 2020 roku, jest samorządowa spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie. Aby ożywić to miejsce, MTG zdecydowały o rozpisaniu konkursu na operatora nieruchomości, w której przed laty działał legendarny klub koncertowy Rudy Kot. Konkurs ogłoszony w kwietniu 2021 roku wygrała oferta firmy Sopocka Odessa, prowadzona od 25 lat przez Ewę i Arkadiusza Hronowskich.

Nowy KOT ma być miejscem wyróżniającym się na mapie trójmiejskiej kultury i rozrywki z zupełnie premierowymi aktywnościami, takimi jak: studyjne kino czy cykle koncertów. 

Międzynarodowe Targi Gdańskie zobowiązały się do przeprowadzenia prac budowlanych doprowadzających wnętrze kamienicy do stanu deweloperskiego.