×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Legendarny gdański klub Rudy Kot przejdzie gruntowny remont

  • Autor: Redakcja PropertyDesign.pl/UM Gdańsk
  • 13 wrz 2021 10:02
  • Aktualizacja: 13 wrz 2021 10:31
Legendarny gdański klub Rudy Kot przejdzie gruntowny remont
Dawny klub Rudy Kot w Gdańsku zmieni się nie do poznania. Źródło: Gdansk.pl, fot. Dominik Paszliński

Kino studyjne, klub, sklep, wydawnictwo, studio muzyczne, bar bistro i kawiarnia powstaną w dawnym klubie Rudy Kot przy ulicy Garncarskiej w Gdańsku do końca 2022 roku.

REKLAMA

KOT - bo tak będzie nazywał się nowy klub przy Garncarskiej - ma być kontynuacją bogatej historii poprzednika, ale w nowej odsłonie i formule dostosowanej do współczesnych, europejskich trendów.

Zarządcą miejskiego budynku przy ul. Garncarskiej 18/20 w Gdańsku od połowy 2020 roku, jest samorządowa spółka Międzynarodowe Targi Gdańskie. Aby ożywić to miejsce, MTG zdecydowały o rozpisaniu konkursu na operatora nieruchomości, w której przed laty działał legendarny klub koncertowy Rudy Kot. Konkurs ogłoszony w kwietniu 2021 roku wygrała oferta firmy Sopocka Odessa, prowadzona od 25 lat przez Ewę i Arkadiusza Hronowskich.

Nowy KOT ma być miejscem wyróżniającym się na mapie trójmiejskiej kultury i rozrywki z zupełnie premierowymi aktywnościami, takimi jak: studyjne kino czy cykle koncertów. 

Międzynarodowe Targi Gdańskie zobowiązały się do przeprowadzenia prac budowlanych doprowadzających wnętrze kamienicy do stanu deweloperskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie