Legendarny mural powstaje w BydgoszczyPropertyDesign.pl - 09-09-2016 09:37


Nowe ścienne dzieło ozdobi ścianę budynku na ul. Toruńskiej 86 w Bydgoszczy. Mural, który wykorzystuje elementy opowieści o Panu Twardowskim, Węgliszku, Nimfach znad Brdy, Skrzypku, oraz Miasta Tratwą płynącego, powstaje w ramach projektu "Bydgoszcz Wciąga Legendarnie".

Malowidło przedstawia trzy postacie płynące na tratwie, wokół których pływają nimfy wodne. Motyw ten jest zgodny z okładką płyty „Słowo dla miasta”, na której lokalni artyści starali się zinterpretować dane legendy.

Do tworzenia motywu wykorzystane są farby w kolorystyce zielonej, czerwonej, pomarańczowej i szarej. Powierzchnia wykorzystywanej ściany to 120 m kw. 

Powstanie muralu jest jednym z elementów wydarzenia Bydgoszcz Wciąga Legendarnie organizowanego w tym tygodniu w grodzie nad Brdą. Oficjalne otwarcie ukończonej pracy - 10 września. Postęp prac wygląda następująco.

 

Co to będzie, co to będzie?! #BydgoszczWciąga #LegendyBydgoskie #Mural #StreetArt #malowanieartystyczne #NiceWork

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @onoff.team

 

 

Bydgoszcz Wciąga Legendarnie po całości!! Drugi dzień prac, a już zapowiada się owocnie! :) #BydgoszczWciąga #LegendyBydgoskie #Mural #StreetArt #malowanieartystyczne #NiceWork #art #sztuka #painting

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @onoff.team


Wykonawcą jest firma Nice Work.