REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Listopad w Muzeum Gdańska pod znakiem bursztynu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 lis 2022 09:39
Listopad w Muzeum Gdańska pod znakiem bursztynu
Wielki Młyn, w którym znajduje się Muzeum Bursztynu, fot. Dariusz Kula / mat. Muzeum Gdańska

W Muzeum Gdańska listopad przybierze bursztynowy kolor. Przewidziano szereg atrakcji oraz dwie nowe wystawy czasowe.

REKLAMA

  • W Muzeum Gdańska listopad przybierze bursztynowy kolor za sprawą spotkań dla rodzin z dziećmi i dorosłych pod nazwą „Akademia bursztynu” oraz dwóch nowych wystaw czasowych.
  • Pierwsza z wystaw to wystawa pokonkursowa „Ekslibris”. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest bursztyn bałtycki.
  • Druga wystawa to "Między niebem a ziemią" powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Ukraiński Bursztynowy Świat”, działająсego od 2007 roku w Kijowie i zrzeszającego bursztyniarzy wydobywających bursztyn w Ukrainie. 

 

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, od 18 listopada do 23 grudnia 2022, Muzeum Bursztynu będzie otwarte w godz. 10.00-18.00. W pozostałych oddziałach odbędą się spotkania poświęcone życiu codziennemu w XVIII-wiecznym Gdańsku.

W każdy piątek i sobotę odbywać się będą transmitowane online koncerty carillonowe. Poza weekendami muzykę z gdańskich wież usłyszymy również podczas obchodów Dnia Niepodległości oraz 84. rocznicy rocznicy nocy kryształowej w Gdańsku. 

W listopadzie w Muzeum Gdańska ruszą dwie nowe wystawy czasowe:

5 listopada (sobota), godz. 12.00 – 16.00
Wręczenie nagród i wernisaż wystawy pokonkursowej „Ekslibris”

Gdański Archipelag Kultury i Fundacja Wspólnota Gdańska zapraszają do udziału w uroczystości towarzyszącej 11. Międzynarodowym Konkursie na Ekslibris i Małą Formę Graficzną. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest bursztyn bałtycki. Podczas gali wręczenia nagród zaprezentowane zostaną zwycięskie i najciekawsze prace zgłoszone w tegorocznej edycji konkursu. Fundatorem jednej z przyznanych nagród jest Muzeum Bursztynu! 

Gdzie: Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie, poziom „0”, ul. Wielkie Młyny 16
Wstęp: wolny

10 listopada (czwartek), godz. 17.00 – 19.00
„Między niebem a ziemią”. Wernisaż wystawy

Wystawa powstała z inicjatywy Stowarzyszenia „Ukraiński Bursztynowy Świat”, działająсego od 2007 roku w Kijowie i zrzeszającego bursztyniarzy wydobywających bursztyn w Ukrainie. Po oficjalnej prezentacji w Paryżu prace najlepszych ukraińskich artystów będzie można zobaczyć w Światowej Stolicy Bursztynu. Wśród zaprezentowanych prac znajdują się przedmioty użytkowe: lampy, rzeźby, kilimy, parawany oraz mozaiki oraz… okazałe bursztynowe serce.

Gdzie: Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie, poziom „0”, ul. Wielkie Młyny 16
Wstęp: wolny

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie