REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lodowe rzeźby i rękodzieło na Jarmarku Świątecznym w Radomiu

  • Autor: PAP
  • 17 gru 2021 12:58
Lodowe rzeźby i rękodzieło na Jarmarku Świątecznym w Radomiu
Lodowe rzeźby i rękodzieło na Jarmarku Świątecznym w Radomiu. fot. Shutterstock

Na stoiskach do kupienia lokalne rękodzieło, a do obejrzenia pokaz rzeźbienia w lodzie - na takie atrakcje mogą liczyć mieszkańcy Radomia, którzy udadzą się w piątek na Jarmark Świąteczny.

REKLAMA

Jarmark Świąteczny rozpocznie się w piątek po południu w Radomiu. Na kilkunastu stoiskach będą sprzedawane ozdoby świąteczne, rękodzieło i tradycyjne potrawy wigilijne. Jarmarkowi towarzyszyć ma m.in. zlot foodtrucków, koncerty i pokaz rzeźbienia w lodzie.

Jarmark potrwa trzy dni. "Od piątku do niedzieli czynnych będzie 16 stoisk m.in. ze bożonarodzeniowymi ozdobami, świątecznymi wypiekami, wyrobami rękodzielniczymi oraz tradycyjnymi potrawami wigilijnymi" - poinformowała jedna z organizatorek Beata Drozdowska.

Imprezie towarzyszył będzie zlot foodtrucków, bezpłatna karuzela wenecka, koncerty i pokaz rzeźbienia w lodzie w wykonaniu wielokrotnie nagradzanych, dwukrotnych wicemistrzów świata - ICE TEAM.

W niedzielę tradycyjnie odbędzie się "Gwiazdka dla mieszkańców". W tym roku podobnie, jak i cały jarmark zostanie zorganizowana nie na deptaku, lecz na placu Jagiellońskim.

Podczas spotkania władz Radomia z mieszkańcami, oprócz symbolicznych życzeń, planowany jest poczęstunek. Z kuchni polowych będą wydawane gorące potrawy, m.in. barszcz z uszkami czy bigos. "Nie widzę tutaj żadnego zagrożenia związanego z pandemią. Potrawy będą wydawane na jednorazowych naczyniach. Będziemy uczulać mieszkańców, by zachowywali stosowny dystans" - zaznaczyła Drozdowska. (PAP)

Autorka: Ilona Pecka

ilp/ ok/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie