REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Lubelskie centrum handlowe z nową strategią zrównoważonego rozwoju

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 cze 2021 09:00
Lubelskie centrum handlowe z nową strategią zrównoważonego rozwoju
Hotele dla owadów na zielonym dachu Vivo! Lublin. Niebawem dołączą do nich budki lęgowe dla ptaków. fot. mat. prasowe
Lubelskie centrum handlowe z nową strategią zrównoważonego rozwoju
Lubelskie centrum handlowe z nową strategią zrównoważonego rozwoju

Nacisk na segregację odpadów, oszczędność energii i wody, a także instalacja budek lęgowych dla ptaków na zielonych dachu to niektóre z elementów nowej strategii zrównoważonego rozwoju, jaką wprowadziło centrum handlowe Vivo! Lublin.

REKLAMA

  • Centrum handlowe Vivo! Lublin wprowadziło nową strategię zrównoważonego rozwoju, którą zamierza realizować w najbliższych miesiącach.
  • Centrum większy nacisk położyło na segregację odpadów, oszczędności zużycia energii i wody oraz wymianę energochłonnego oświetlenia.
  • Na dachu centrum, nieopodal pasieki, pojawił się hotel dla owadów. Pojawią się także budki lęgowe dla ptaków.

Wraz z nasyceniem rynku standardowa oferta centrum handlowego nie wystarcza, aby cieszyć się społecznym poparciem. Obiekty coraz częściej zwracają uwagę na pozahandlowe aspekty działalności, podejmując różnorodne rozwiązania, w tym te proekologiczne. W Vivo! Lublin od początku istnienia baczną uwagę zwraca się na prowadzenie odpowiedzialnego biznesu, z poszanowaniem interesu społecznego i ochrony środowiska. Ostatnio centrum wprowadziło nową strategię zrównoważonego rozwoju, którą zamierza realizować w najbliższych miesiącach. 

Przeczytaj także >> Na dachu IKEA Janki zamieszkają pszczoły

W ramach nowej strategii zrównoważonego rozwoju Vivo! Lublin wdrożyło działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego, a także większą dbałość o otaczającą nas przestrzeń. Centrum handlowe większy nacisk położyło na segregację odpadów, wymianę energochłonnego oświetlenia, oszczędności zużycia energii elektrycznej oraz wody. W najbliższym czasie Vivo! podejmie także szereg działań proekologicznych skierowanych do lokalnej społeczności, a na zielonym dachu pojawią się budki lęgowe dla ptaków.   

- Vivo! Lublin dba o środowisko i otaczającą przestrzeń tak, aby pozytywnie wpływać na miejsce, w którym na co dzień żyjemy. Zdając sobie sprawę z tego, że świadome działania jednostek mogą przyczynić się do zapoczątkowania wartościowych zmian na skalę globalną w swoje projekty angażujemy także klientów. Wierzymy, że praktyczne działania skupiające się na zrównoważonym rozwoju pozwolą na racjonalne wykorzystanie zasobów i tym samym skuteczne przeciwdziałanie zmianom klimatycznym oraz zaspokojenie potrzeb przyszłych pokoleń - mówi Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, Immofinanz.

W ostatnim czasie Vivo! świętowało Dzień Środowiska, w ramach którego przygotowało m.in. akcję „Kwiaty za odpady”, czyli wymianę plastikowych nakrętek i zużytych baterii na kwiaty oczyszczające powietrze, akcję prosprzedażową z ekologicznymi upominkami: torbami z banerów reklamowych i łąkami kwietnymi w saszetkach, punkt adopcji roślin, a także wielkie sprzątanie doliny Czechówki, rzeki płynącej nieopodal obiektu, wspólnie z grupą „Posprzątajmy Lublin”.

Ponadto na dachu Vivo! Lublin, nieopodal pasieki, pojawił się hotel dla owadów, który zapewnia schronienie wielu gatunkom. Pomaga on nie tylko chronić pożyteczne stworzenia, dbając o ich siedliska, ale też bardzo efektownie prezentuje się na tarasie widokowym, idealnie wkomponowując się w otaczający krajobraz. Do budowy domków użyto naturalnych materiałów wysokiej jakości. Niebawem zainstalowane zostaną tu także budki lęgowe dla ptaków.        

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie