Maja Ganszyniec o tym, jak tworzyć rzeczy, które sie sprzedają. Przyjdź na Forum Dobrego DesignuForum Dobrego Designu - 10-11-2016 15:35


Elitarny czy masowy - jaki jest design? W debacie na ten temat weźmie udział Maja Ganszyniec, znana polska artystka tworząca kolekcje dla Ikea, Leroy Merlin, Amica czy Comforty. Zapraszamy na Forum Dobrego Designu już 7 grudnia! A wcześniej - zobacz najciekawsze projekty młodej projektantki.

Maja Ganszyniec to absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w biurach projektowych w Londynie i Mediolanie (m. in. Atelier Mendini). 

Po powrocie do Polski współpracowała przy szeregu projektów komercyjnych, odpowiedzialna za strategię design oraz art directing. Efektem współpracy z Touchideas są dwie nagrody Red Dot Award in Communication (2011 i 2014 r.). W latach 2009-2013 współprowadziła Kompott Studio. Aktualnie prowadzi Studio Ganszyniec specjalizujące się w projektowaniu mebli i produktu. Na koncie ma współpracę z  Comforty, Leroy Merlin, Amica, Marbet, Mothercare. 

Jej prace pokazywano na wielu światowych wystawach: w Mediolanie, Amsterdamie, Berlinie czy Londynie.

W kwietniu 2016 roku do sklepów IKEA na całym świecie trafiła kolekcja ANVÄNDBAR autorstwa Mai Ganszyniec. W kolekcji znalazły się wyłącznie produkty wykonane z naturalnych materiałów, które wspierać mają zrównoważony i ekologiczny styl życia.

7 grudnia Maja Ganszyniec będzie jednym z prelegentów Forum Dobrego Designu (zobacz program wydarzenia). Weźmie udział w inaugurującej wydarzenie debacie "Elitarny czy masowy - jaki jest design". Moderatorem dyskusji będzie znany dziennikarz telewizyjny Piotr Kraśko. 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku (nie zapomnij się zarejestrować)!