×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Marek Tryzybowicz

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 mar 2014 12:01
Marek Tryzybowicz
Marek Tryzybowicz, architekt i założyciel pracowni Bose International

Architekt Marek Tryzybowicz jest współzałożycielem i dyrektorem projektowania w międzynarodowej firmie architektonicznej Bose International Planning and Architecture z biurami w Warszawie, Santa Fe (USA), Delhi (Indie), Dubaju (UAE) oraz Szanghaju (Chiny). Jest zarejestrowanym architektem w Polsce i Niemczech.

REKLAMA

Marek Tryzybowicz działa na międzynarodowym rynku architektonicznym od ponad 24 lat. Po założeniu Bose International, w ciągu dziesięciu lat pracy jako partner i dyrektor projektowania, Marek Tryzybowicz zaprojektował koncepcje wielofunkcyjnych, miejskich zespołów biurowych i handlowych w Europie, na Środkowym Wschodzie oraz w Indiach. Wśród kluczowych projektów europejskich znajdują się: zespół wielofunkcyjny Eurovea w Bratysławie, Palladium Namesti Republiky w Pradze, obiekt wielofunkcyjny zintegrowany z Dworcem Głównym w Poznaniu, Galeria Korona w Kielcach, Maritimo Shopping Center w Konstancji, Silesia City Center wraz z późniejszą rozbudową obiektu w Katowicach oraz Bonarka City Center w Krakowie.

Koncepcje projektów realizowanych na Środkowym Wschodzie to miedzy innymi: rozbudowa Alexandria City Center w Egipcie oraz rozbudowa Deira City Center w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Do indyjskich koncepcji projektowych Marka Tryzybowicza zaliczają się: Rohini Commercial w Rohini, Orchid Agora w Delhi oraz Noida Commercial w mieście Noida.

Przed założeniem Bose International w 2001 roku, Marek Tryzybowicz pracował w Stanach Zjednoczonych i Niemczech. Po uzyskaniu dyplomu magistra architektury w Stanach Zjednoczonych w 1988 roku, Marek Tryzybowicz przez 16 lat projektował w Dallas, w firmie Hellmuth Obata & Kassabaum (HOK) – jednej z największych firm architektonicznych na świecie. Później, jako wiceprezes oraz dyrektor projektowania w Berlinie i Warszawie, współtworzył liczne zespoły biurowe, handlowe i wielofunkcyjne w USA, Azji i Europie, w tym m.in.: główną siedzibę Exxon-Mobil w Las Colinas (USA), wnętrza siedziby SONY Music na Placu Poczdamskim oraz wnętrza siedziby kolei niemieckich Deutsche Bahn w Berlinie (Niemcy), Marina Town Center w Fukuoka (Japonia), a także Galerię Mokotów w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie