REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Mistrz architektury Jacob Kurek z wykładem w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 lis 2017 11:07
fot. Fotolia

Henning Larsen Architects to jedno z największych biur architektonicznych w Skandynawii. Duński architekt, pełniący funkcję partnera w Henning Larsen Architects – Jacob Kurek wygłosi pod koniec listopada br. wykład z cyklu Mistrzowie Architektury organizowany przez katowicki SARP.

REKLAMA

Henning Larsen Architects to jedno z największych biur architektonicznych w Skandynawii. Ich projekty można znaleźć niemal na każdym kontynencie, a wszystkie z nich odpowiadają na potrzeby użytkowników i społeczeństwa, przy jednoczesnym poszanowaniu lokalnej kultury. Najbardziej znaną realizacją biura jest sala koncertowa Harpa w Reykjaviku, za którą pracownia została uhonorowana nagrodą im. Mies’a van der Rohe w 2013 roku.

Najbliższym Mistrzem Architektury będzie duński architekt, pełniący funkcję partnera w Henning Larsen Architects – Jacob Kurek. Przez 6 lat prowadził oddział w Rijadzie, gdzie był odpowiedzialny za projekty realizowane na Półwyspie Arabskim. Z powodzeniem dostosowywał swoje pomysły do wyjątkowych lokalnych warunków - zarówno geograficznych i krajobrazowych, jak również społecznych i kulturowych. Został uznany za jednego z 5-ciu najbardziej wpływowych architektów na Bliskim Wschodzie. Obecnie realizuje projekty w różnych częściach Europy.

Podczas wykładu w Katowicach przedstawi jak wykorzystywać potencjał danej kultury, poprzez dodawanie nowych wartości urbanistycznych.

Wykład z cyklu Mistrzowie Architektury
Jacob Kurek | Henning Larsen Architects
23.11.2017 godz. 18:00 Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Katowice, Plac Sławika i Antalla 1

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie