REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Multicowork: to pracownik wybiera biuro, które mu odpowiada

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 lis 2021 12:59
Multicowork: to pracownik wybiera biuro, które mu odpowiada
Podstawowym założeniem Multicowork jest zapewnienie użytkownikom dostępu nie do jednego biura, a do całej sieci różnych coworków. fot. mat. pras. Multiwork

Biur coworkingowych w Polsce jest już tak dużo, że wystartował marketplace dla coworków. Podstawowym założeniem Multicowork jest zapewnienie użytkownikom dostępu nie do jednego biura, a do całej sieci różnych coworków.

REKLAMA

  • Muticowork umożliwia pracodawcom oferowanie pracownikowi dostępu do wielu biur coworkingowych. Pracownik wybiera to biuro, które ma najbliżej swojego domu, które mu najbardziej odpowiada, albo do którego jest mu po prostu po drodze.
  • W sieci Multicowork znalazły się już tak znane marki coworkingowe jak Bobo Coworking, BusinessLab Nowy Świat i Workin w Warszawie, oraz takie jak Idea Place we Wrocławiu, Cowalski w Poznaniu, GoodPlace z Gdańska, czy ogólnopolskie sieci coworków, takie jak: BeIN Offices, (dawniej Business Linki) i Chillispaces.
  • Twórcy Multicowork planują mieć w swoim portfolio przestrzenie coworkingowe we wszystkich największych miastach Polski.

Kiedyś w coworku spotkać można było głównie freelancerów i przedstawicieli startupów. Dziś pandemia tak bardzo spopularyzowała ideę dzielenia biura, że równie często z ich przestrzeni korzystają średnie i duże firmy, a także globalne korporacje. Widmo kolejnych fal pandemii oraz zaprzyjaźnienie się z pracą zdalną sprawiły, że wiele firmowych biur wciąż świeci pustkami. Z drugiej strony izolacja spowodowana lockdownem odcisnęła mocne piętno na samopoczuciu dużej części pracowników.

Z badania na temat pracy zdalnej, które przeprowadziły firmy Antal oraz Cushman & Wakefield, wynika, że większość pracowników akceptuje pracę zdalną i nie chce z niej całkowicie rezygnować, a niemal 40 proc. millenialsów chciałoby na stałe pracować z domu. [1]

– Wielu pracowników szuka opcji pomiędzy home office, a firmowym biurem na drugim końcu miasta. Chcą czasem popracować wśród innych ludzi, w przyjaznej przestrzeni biurowej, gdzie mają dostęp do sprzętu i wyposażonej kuchni. Wiele firm zrezygnowało z własnej przestrzeni biurowej, ale ma w swoich szeregach pracowników, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą pracować wyłącznie z domu – tłumaczy Piotr Boulangé, współzałożyciel Multicoworka, wielki fan i propagator idei coworkingu.

Muticowork jest odpowiedzią właśnie dla takich pracodawców. Umożliwia im oferowanie pracownikowi dostępu do wielu biur coworkingowych. Pracownik wybiera to biuro, które ma najbliżej swojego domu, które mu najbardziej odpowiada, albo do którego jest mu po prostu po drodze (np. podczas podróży służbowej, albo na spotkanie z klientem). – Siłą naszego rozwiązania jest elastyczność i dowolność wyboru. Pracownik czuje się zaopiekowany, a pracodawca wie, że udostępnia mu najlepsze warunki do pracy – tłumaczy Boulangé. Sam od dziesięciu lat pracuje w różnych biurach coworkingowych na całym świecie.

W sieci Multicowork znalazły się już tak znane marki coworkingowe jak Bobo Coworking, BusinessLab Nowy Świat i Workin w Warszawie, oraz takie jak Idea Place we Wrocławiu, Cowalski w Poznaniu, GoodPlace z Gdańska, czy ogólnopolskie sieci coworków, takie jak: BeIN Offices, (dawniej Business Linki) i Chillispaces (Rise.pl). Daje to razem blisko pięć tysięcy biurek, do których Multicowork umożliwia dostęp.

Już kilka firm zdecydowało się dołączyć Multicowork do listy benefitów dla swoich pracowników, obok karty Multisport czy karty lunchowej. Nicole Półtorak z projektu Positive AAL przyznaje, że takie rozwiązanie spełnia potrzeby jej rozproszonego i młodego zespołu. – Kiedy nasi pracownicy zaczęli skarżyć się na spadek produktywności, pracując wyłącznie z domu, szukaliśmy pomysłu na to, jak możemy im pomóc. W branży innowacyjnej w miejscu pracy potrzebujemy stymulacji i kreatywnej atmosfery, dlatego tak dobrze pracuje nam się w przestrzeniach coworkingowych. Z drugiej strony równie ważna jest dla nas elastyczność: wybór dni i lokalizacji, z której pracujemy. Taką wolność daje tylko Multicowork – podkreśla.

Od kilku ostatnich lat ma miejsce rozkwit polskiego rynku powierzchni elastycznych. Z raportu JLL i Skanska „FLEXcellent Working” dowiadujemy się, że od 2014 roku globalne, średnioroczne tempo wzrostu w sektorze biur flex wynosiło 25 proc. W Polsce od 2015 roku podaż przestrzeni elastycznych wzrosła aż sześciokrotnie.[2]

Twórcy Multicowork planują mieć w swoim portfolio przestrzenie coworkingowe we wszystkich największych miastach Polski.

Twórcami Multicowork są Piotr Boulangé i Wiktor Doktór. Piotr Boulangé to Cowork Expert, Mentor Startupów. Założyciel i CEO Multicowork. Dyrektor Founder Institute w Warszawie. Pisze doktorat na temat Korzyści wynikających z pracy w coworkach. W 2012 Założył jeden z pierwszych warszawskich coworków. Ex-WeWork Labs Manager na Region CEE. Ex-Bolt Country Manager. Socjolog, ukończył Executive MBA. Pasjonat biegów Ultra. Wiktor Doktór to ekspert specjalizujący się w szerokim zakresie działań w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w tym BPO, Centrów Usług Wspólnych, Call i Contact Center oraz w tematyce nearshoringu i offshoringu. Prezes Zarządu Pro Progressio - organizacji konsultingowo-doradczej w obszarze nowoczesnych usług biznesowych oraz Członek Zarządu Multcowork. Jest także autorem podcastów „BSS bez tajemnic” i „Good Morning BSS World”, gdzie wraz z gośćmi porusza różne tematy związane z globalnymi działaniami outsourcingowymi.

[1.] Źródło: Badanie: Pokolenie 1984-94 za pracą całkowicie zdalną, Bankier.pl
[2.] Źródło: Biura serwisowane vs. coworking. Jakich usług jeszcze nie ma w Polsce?, Moja Firma, Infor

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie