×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Muzeum Architektury i deweloper wydali wspólnie książkę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 24 maj 2018 10:01
  • Zaktualizowano: 24 maj 2018 10:03
Muzeum Architektury i deweloper wydali wspólnie książkę
fot. mat. prasowe

Publikacja to wspólny projekt wrocławskiego Muzeum Architektury oraz firmy RealCo Property Investment and Development, od 2016 roku właściciela Młyna Maria we Wrocławiu.

REKLAMA

Impulsem do powstania książki była propozycja zarządu firmy RealCo, aby przybliżyć czytelnikom historię średniowiecznego, przemysłowego budynku Młyna Maria i jego najbliższego otoczenia. Temat publikacji obejmuje zespół wschodnich wysp odrzańskich: Piaskową, Słodową, dawną Młyńską, Bielarską, Daliową oraz Tamkę. Autorka, dr Maria Zwierz, rozpoczyna od tworzenia się Śródmiejskiego Węzła Wodnego, a następnie omawia przemiany architektoniczne następujące po sobie w kolejnych epokach. Nie zapomina o losach dawnych mieszkańców tego malowniczego zakątka miasta, a także ważnych wydarzeniach, w tym tak dramatycznych jak pożary i powodzie.
W książce nie brakuje również informacji o tworzeniu instytucji publicznych, przemysłu zbożowo-młynarskiego, zakładów produkcyjnych, kąpielisk, organizacji prospołecznych oraz rozwoju mostów i żeglugi. Ciekawym elementem zamykającym publikację jest Przewodnik po wyspach, w którym znajdziemy między innymi informację o posesjach znajdujących się na wyspach oraz o losach ich dawnych właścicieli.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie