Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowało atrakcje dla zwiedzającychPAP - 04-02-2021 15:00


Prezentacja szczególnego zabytku związanego z jednym z poległych westerplatczyków, darmowa kawa, 20 proc. zniżka na asortyment sklepu - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku przygotowało dla zwiedzających atrakcje z okazji ponownego otwarcia, które planowane jest na 5 lutego.

5 lutego - po ponad trzech miesiącach przerwy - Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zostanie ponownie otwarte dla zwiedzających. Z tej okazji placówka przygotowała dla gości specjalne atrakcje.

Jak poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka prasowa instytucji Hanna Mik-Samól, w ramach akcji "Wejście w Historię" na poziomie -1 prezentowany będzie szczególny zabytek związany z jednym z poległych obrońców Westerplatte, którego szczątki odnaleziono w trakcie badań archeologicznych jesienią 2019 r. na terenie historycznej Wojskowej Składnicy Tranzytowej.

"O szczegółach tego wyjątkowego eksponatu opowiemy więcej już jutro" - powiedziała PAP rzeczniczka.

W piątek w godzinach 9 - 12 na placu przed MIIWŚ na gości będzie czekała darmowa kawa. Dodatkowo, w dniach 5-7 lutego obowiązywać będzie 20 proc. zniżka na cały asortyment sklepu muzealnego, w którym dostępne będą nowe serie gadżetów.

Muzeum udostępni odwiedzającym wystawę główną oraz wystawę czasową "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej". Zwiedzanie odbywać się będzie przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

"Zgodnie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w jednym czasie na wystawie głównej MIIWŚ będzie mogło przebywać 400 osób. Wszystkie urządzenia multimedialne na wystawach będą działały bezdotykowo w sposób ciągły" - wyjaśniła Hanna Mik-Samól.

Zaznaczyła, że obowiązkowa będzie dezynfekcja dłoni, zakrywanie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego. "Zalecamy też stosowanie jednorazowych rękawiczek oraz zakup biletów przez naszą stronę internetową" - dodała.

Przypomniała, że dla wszystkich gości dostępna jest bezpłatna aplikacja - audioprzewodnik po Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 5. wariantach językowych: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Aplikację można pobrać na stronie: https://muzeum1939.pl/aplikacja-audioprzewodnik-po-muzeum-ii-wojny-swiatowej-w-gdansku/aktualnosci/3553.html

Od 9 lutego otwarta będzie także Biblioteka Muzeum II Wojny Światowej, z której jednorazowo będzie mogło korzystać czterech czytelników. Gości obowiązywać będą szczególne zasady bezpiecznego korzystania z jej zasobów. Placówka zachęca do wcześniejszej rezerwacji terminów odwiedzin i do składania zamówień poprzez kontakt telefoniczny: 58-323-75-38 lub wiadomość e-mail na adres: biblioteka@muzeum1939.pl.

Do odwołania zamknięte pozostają: Kino Muzeum, Strefa Nowych Technologii, Bistro Muzeum, Restauracja Vidokova, a także parking podziemny, który 20 października 2020 r. został przekazany do dyspozycji centrum testowego Covid-19 drive-thru. (PAP)

Autor: Anna Machińska

anm/ aszw/