×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Muzeum katedralno-zamkowym w Kwidzynie z nową atrakcją. W planach wystawa o historii miasta

  • Autor: PAP
  • 07 maj 2022 09:00
fot. shutterstock

Muzeum Zamkowe w Malborku, Miasto Kwidzyn oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury podejmują współpracę w zakresie utworzenia stworzenia jednej, wspólnej i spójnej oferty dla turystów, która pozwoli na przyjęcie większej liczby odwiedzających kompleks katedralno-zamkowy w Kwidzynie.

REKLAMA

W piątek wieczorem na zamku w Kwidzynie odbyło się podpisanie listu intencyjnego pomiędzy przedstawicielami Muzeum Zamkowego w Malborku, Miasta Kwidzyn oraz Kwidzyńskiego Centrum Kultury. "Wiadomo, że już od prawie pięćdziesięciu lat zamek w Kwidzynie jest oddziałem Muzeum Zamkowego w Malborku i jest tutaj opowieść o historii Powiśla, o historii krzyżackiej tego miejsca i kapituły pomezańskiej, ale rzeczywiście brakowało opowieści bardziej szczegółowej o historii miasta, które przecież za jedenaście lat będzie obchodzić swoją osiemsetną rocznicę powstania" - powiedział obecny na piątkowej uroczystości wiceminister kultury, Generalny Konserwator Zabytków Jarosław Sellin.

List intencyjny dotyczy stworzenia jednej, wspólnej oferty dla turystów, która pozwoli na przyjęcie większej liczby odwiedzających kompleks katedralno-zamkowy w Kwidzynie. Powstanie jednorodna dla całego obiektu oferta turystyczna. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie muzeum powstanie wspólna kasa biletowa, sklep z pamiątkami oraz stała wystawa przedstawiająca najważniejsze wątki historii Kwidzyna. Lokalizacją dla tych przedsięwzięć jest nowo wybudowany kwartał kamienic, wzniesiony w ramach rewitalizacji historycznego centrum miasta.

Muzeum Zamkowe w Malborku, Miasto Kwidzyn i KCK podejmują współpracę także w celu utworzenia na bazie wspólnych zbiorów wystawy stałej "Historia Kwidzyna" wraz z punktem handlowym, prowadzącym sprzedaż pamiątek oraz obejmującym sprzedaż biletów na zwiedzanie katedry, Krypty Wielkich Mistrzów, zamku, wieży dzwonnej oraz nowej wystawy stałej "Historia Kwidzyna".

Dyrektor Kwidzyńskiego Centrum Kultury Ewa Nowogrodzka powiedziała, że Pracownia Regionalna działa przy Kwidzyńskim Centrum Kultury i od kilkunastu lat zgromadzi zbiór pamiątek, dokumentów dotyczących historii miasta Kwidzyna i jej mieszkańców. Zespół napisze scenariusz i wykona wystawę stałą "Historia Kwidzyna" prezentującą dzieje miasta w obrębie lokali w bezpośrednim sąsiedztwie zamku, przekazanych na te cele przez Miasto Kwidzyn.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie