Muzeum Miasta zaprasza na internetowy test wiedzy o ŁodziPAP - 04-05-2020 13:11


Wielbiciele historii Łodzi i nie tylko będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w specjalnym internetowym teście wiedzy przygotowanym przez Muzeum Miasta Łodzi (MMŁ). Zabawa będzie częścią obchodów dwóch jubileuszów - 45-lecia powstania placówki oraz 200 lat Łodzi przemysłowej.

"Udział w przedsięwzięciu jest wyjątkową szansą, by sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę na temat wieloaspektowej historii naszego miasta" - zachęcają do uczestnictwa w teście przedstawiciele MMŁ.

Wyjaśnili, że pytania będą inspirowane zbiorami muzealnymi i wystawami stałymi prezentowanymi w Pałacu Izraela Poznańskiego, w którym mieści się siedziba muzeum. Chodzi m.in. o zagadnienia z ekspozycji tj.: "Na wspólnym podwórku - łódzki tygiel kultur i wyznań", "Filmowy kantor Ziemi obiecanej" czy przestrzeni mieszkalnej pofabrykanckiej rezydencji oraz wystawy stałej "Muzeum Sportu. Szybciej, wyżej, mocniej", znajdującej się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej "Zatoka Sportu".

Arkusze testowe z 45 pytaniami jednokrotnego wyboru pojawią się na internetowej stronie MMŁ oraz na profilu placówki na Facebooku 16 maja. Nagrody w postaci wydawnictw oraz upominków od Muzeum Miasta Łodzi otrzyma pięć osób, które jako pierwsze prześlą na adres e-mail: edukacja@muzeum-lodz.pl poprawnie wypełnione arkusze z zaznaczonymi wszystkimi właściwymi odpowiedziami.

Aby lepiej przygotować się do sprawdzianu, muzeum zachęca do odwiedzania swojego facebookowego profilu, gdzie wśród publikowanych wiadomości można znaleźć wiele odpowiedzi na część pytań, które znajdą się w teście. (PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ mok/